Turystyka

Aktywny weekend w górach

Aktywny weekend poza miastem to świetna okazja do tego, aby pooddychać świeżym powietrzem, zwiedzić nowe miejsca i cieszyć się czasem spędzonym w gronie rodziny czy przyjaciół. Zaplanowanie takiego weekendu nie jest trudne – wystarczy odrobina czasu, decyzja odnośnie miejsca i kilka telefonów w sprawie noclegu. W Polsce przybywa miłośników gór – liczne pasma o zróżnicowanym stopniu trudności sprawiają, że każdy znajdzie szlaki dla siebie.
Wśród gór w Polsce największym zainteresowaniem cieszą się Tatry – głównie z powodu doskonałej infrastruktury w tamtych okolicach. Podhale jest dobrze skomunikowane zresztą kraju: dojechać tam można przy pomocy samochodu, autokaru czy kolei. Oczywiście wszelkie szlaki prowadzą przede wszystkim do Zakopanego, nazywanego również zimową stolicą Polski. Jeśli jednak szukamy miejsca cichego i spokojnego zdecydowanie powinniśmy omijać to miejsce szerokim łukiem. W Zakopanem nie brak rzeszy turystów, tłoku i gwaru.

Bukowina Tatrzańska – ceniona za spokój i ciszę

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wybranie się do Bukowiny Tatrzańskiej, która położona jest o kilkadziesiąt kilometrów od Zakopanego. Miasteczko to zachowało swój niepowtarzalny regionalny klimat – nie brak tu zabytkowych domostw, licznych elementów związanych z lokalnym folklorem. Również baza turystyczna jest świetnie przygotowana. Sprawdź najtańsze noclegi w tej okolicy – tanie noclegi Bukowina Tatrzańska.

http://mebledosypialni.info.pl/odpocznij-w-sypialni-wybieramy-meble-i-dodatki/ http://scott2012.org/nowoczesny-naroznik-na-taras/ https://motogp.pl/rozmaitosci/jakie-dodatki-do-oc-warto-wybrac/125763/