Strona główna » Aranżowanie eleganckiego balkonu
Dom i Wnętrze

Aranżowanie eleganckiego balkonu

Balkon nie musi być nudny – przekonują o tym dekoratorzy wnętrz oraz osoby ceniące nietypowe rozwiązania, również w mieszkaniach blokowych. Nawet w środku miejskiej dżungli możliwe jest stworzenie zielonej oazy na balkonie i rozkoszowanie się bliskością ulubionych roślin w okresie wiosenno-letnim. Od czego zacząć?

Zainspiruj się!

Pierwszym krokiem powinno być poszukanie inspiracji oraz propozycji aranżacji niewielkich balkonów. Znalezienie tego typu zdjęć nie zajmie nam wiele czasu – znajdziemy je w czasopismach wnętrzarskich, pismach poświęconych ogrodnictwu, ale też na portalach internetowych. Szczególnie te ostatnie mogą okazać się pomocne, gdyż tworzą je osoby z pasją, które wiele rozwiązań prezentowanych na swoich stronach tworzy samodzielnie (np. balkonowe meble z palet). W przypadku korzystania z czasopism znajdziemy w nich adresy sklepów oraz nazwy wykorzystanych w aranżacjach zdjęć produktów.
Kolejnym krokiem jest zmierzenie powierzchni balkonu. Uwzględnijmy również powierzchnię parapetu, która najczęściej służy do stawiania na niej dużych doniczek. Doniczki umieścić możemy także na balustradzie balkonu lub też po prostu postawić je na podłodze – każde rozwiązanie będzie dobre. Jeśli w mieszkaniu znajdują się zwierzęta unikajmy jednak stawiania kwiatów nisko – mogą one paść ofiarą zębów psa czy kota.

Jakie kwiaty wybrać na balkon?

Podstawowym zagadnieniem jest to, czy pragniemy wysiewać kwiaty z nasion czy też kupować gotowe sadzonki. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Gotowe sadzonki wystarczy przesadzić do naszych donic i postawić – nie wymaga to wysiłku. Osoby ambitne decydują się najczęściej jednak na wysiewanie i doglądanie roślin – wymaga to nieco czasu oraz obycia z ogrodniczymi pracami. Szukając doniczek wybierajmy te o solidnej budowie, najlepiej gliniane czy ceramiczne. Ich większa masa sprawi, że nie zostaną one naruszone przez silniejszy wiatr.
Dowiedz się więcej na gardenspace.pl.

holard.net za10froszy.pl