Strona główna » Architektura od zaraz
Ciekawe

Architektura od zaraz

Tworzenie budynków to chyba ten rodzaj sztuki, który najbliżej jest życia. Oto projekty artystycznej wyobraźni urzeczywistniają się i stają się konkretną przestrzenią. Realnością, w której spełnia się czyjeś życie, zawodowe czy prywatne. Żaden inny rodzaj twórczości nie jest tak bliski autentycznemu byciu ludzkiemu.

Wielka architektura blisko życia

Wiek XX i wielcy architekci, Le Corbusier czy Walter Gropius, to początek przełomu w myśleniu o projektach architektonicznych. Konstruktywizm stawiał na użyteczność formy i jej maksymalne sprzyjanie życiu codziennemu jednostki. Projekty architektoniczne zeszły z wysokości ku zwykłości ludzkich spraw, jak praca czy odpoczynek.
To myślenie rozwijane przez Le Corbusiera czy Bauhaus stało się dziedzictwem pewnej filozofii architektury, której pozostajemy wierni do dziś. Pragnąc, by forma budynku nie przysłaniała jego treści i przeznaczenia, by pomagała żyć wygodniej i szczęśliwiej.

Wielka architektura online

Dzisiejszy architekt staje przed trudnym zadaniem uzgodnienia treści współczesnego życia z najlepszą formą. Jak to zrobić? Jak przemyśleć od początku swoje dzieło z życiem, którym ma się ono wypełnić? Niezwykle pomocne okazują siew tej kwestii nowoczesne programy, które poznamy tutaj: cgwisdom.pl.
AutoCAD kurs online, Sketchup, kurs Sketchup i V-ray 3.4  (wykonanie wizualizacji domu jednorodzinnego), Archicad (wykonanie projektu domu jednorodzinnego, budynku wielorodzinnego lub biurowca) – to propozycje dla współczesnych architektów. Znaczne ulepszenie i ułatwienie pracy. Wzbogacenie warsztatu.

Tradycja i nowoczesność

Myślenie rozwijane przez Le Corbusiera czy Bauhaus stało się dziedzictwem pewnej filozofii architektury, której pozostajemy wierni do dziś. Pragnąc, by forma budynku nie przysłaniała jego treści i przeznaczenia, by pomagała żyć wygodniej i szczęśliwiej.