Strona główna » Awangardowe meble
Dom i Wnętrze

Awangardowe meble

Czym jest obecnie awangarda w podejściu do projektowania mebli? Wydaje się, że w tym zakresie nic nas nie zaskoczy. A właśnie sztuka współczesna nadal pragnie zaskakiwać. Nie tylko wyróżniać się, ale zapadać w pamięć na długo poprzez niezwykłe propozycje artystyczne. Można przenieść je także na grunt naszego życia codziennego i praktycznych obszarów istnienia. Na przykład w odniesieniu do mebli.

Designerskie krzesła i stoły

Dla awangardowych mebli najdoskonalszą przestrzenią prezentacji są lofty. Wysokie sufity i szare ściany, wielkoformatowa forma sztuki na ścianie w postaci grafiki czy fotografii – na tym tle świetnie zaprezentują się designerskie stoliki i krzesła, na przykład aluminiowe. Współczesna sztuka wykorzystuje coraz chętniej przedmioty używane. Takie stoliki stworzone na bazie starych rowerów, telewizorów czy półek magazynowych – oryginalnie przerobionych, wyglądają fantastycznie w nowoczesnym wnętrzu.

Nowoczesne meble tapicerowane

Również meble tapicerowane mogą przybierać awangardowy charakter. Dotyczy to zarówno ich formy jak i koloru. Prostota, prostota i jeszcze raz prostota. Plus wyrazistość barwy. Minimalizm kształtu i mocne uderzenie kolorystyczne. Takie sofy i fotele pasują do awangardowego wnętrza.

Awangardowe meble ogrodowe

Także przestrzeń ogrodowa może prezentować się wybitnie awangardowo. Sprawią to na przykład meble ogrodowe Zumm. W pełni awangardowe leżanki, stoły, krzesła, fotele zamienią nasz ogród w luksusowe miejsce w nowoczesnym stylu. Wprowadzą tam doskonałe połączenie kultury i natury. To przecież symbol naszej rzeczywistości. Dzisiaj lubimy ekstrawaganckie zestawienia, kontrasty i dopełnienia. Chcemy, żeby otaczające nas przedmioty sprawiały nam frajdę pod każdym względem, także estetycznym.