Strona główna » Barszcz czerwony z koncentratu
Zdrowie i Uroda

Barszcz czerwony z koncentratu

Barszcz czerwony jest bardzo istotnym daniem kuchni polskiej. Towarzyszy rodzinnym spotkaniom i świątecznym okazjom, możemy podawać go z uszkami czy krokietem. Niestety, przygotowanie od podstaw barszczu czerwonego z buraków bywa skomplikowane i pracochłonne. Doskonałą alternatywą może być koncentrat barszczu czerwonego.

Szybko i wygodnie

Wielbiciele domowej, tradycyjnej kuchni mogą być zbulwersowani na myśl, że poleca im się przygotowywanie barszczu czerwonego z koncentratu. Oczywiście, barszcz czerwony najlepszy jest przygotowywany samodzielnie od podstaw z buraków. Wtedy gotowanie i jedzenie jest rodzajem rytuału.
Jednak powiedzmy sobie szczerze: nie zawsze mamy ochotę spędzać kilka godzin w kuchni, by zjeść talerz zupy. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem może być koncentrat barszczu czerwonego. Dzięki niemu w sposób prosty i szybki przygotujemy przepyszny barszcz. Wystarczy dodać koncentrat do wywaru, a potem uzupełnić ulubionymi dodatkami.

Zwracaj uwagę na jakość

Wybierając koncentrat barszczu czerwonego, pamiętaj, by zwracać uwagę na jakość. Nie warto decydować się na najtańsze koncentraty, zwracajmy uwagę na skład. On decyduje o tym, czy nasza zupa będzie smaczna i zdrowa.
Najważniejsze w składzie oczywiście są buraki i woda. Te pierwsze powinny stanowić jak największy procent zawartości. Poza tym najlepiej, by smak podkreślony był przez naturalne przyprawy i dodatki, ewentualnie cukier. Niestety, producenci bardzo często stosują syrop glukozowo-fruktozowy lub olej palmowy. Tego rodzaju koncentratów lepiej unikać.

Jak przygotowywać barszcz?

Pamiętaj o tym, by barszcz gotować powoli, na małym ogniu. W ten sposób będzie delikatny smaku i będziesz mieć pewność, że zupa się nie przypali.
Typowymi przyprawami, dodawanymi do barszczu czerwonego, są liść laurowy, ziele angielskie i pieprz ziarnisty. Warto jednak eksperymentować ze smakiem i przyprawami. Przygotowany w ten sposób barszcz można podawać z uszkami, krokietami lub pasztecikami. W każdej z wersji smakuje wybornie.
koncentrat barszczu czerwonego znaleźć można w Sklepie Vitapol

Tagi