Strona główna » Bawełna – dlaczego warto ją nosić?
Zdrowie i Uroda

Bawełna – dlaczego warto ją nosić?

Zielona moda na życie zgodnie z naturą, dbanie o środowisko i używanie produktów pochodzenia naturalnego stała się na całym świecie bardzo popularna.

Skutkuje to tym, że coraz więcej firm rezygnuje z używania sztucznych substancji i składników do produkcji rzeczy w swojej ofercie.

Tyczy się to zarówno jedzenia, kosmetyków, ale również tkanin. Nie da się ukryć, iż przemysł tekstylny jest od jakiegoś czasu opanowany przez zamiłowanie do materiałów pochodzenia naturalnego.

Dla kogo są najlepsze bawełniane skarpety?

Najbardziej popularną rośliną wykorzystywaną w produkcji materiałów jest oczywiście bawełna. Ta pozyskiwana w ekologiczny sposób tkanina wyróżnia się miękkością, giętkością i wysoką elastycznością. Sprawia to, że skarpetki te będą idealne dla małych dzieci, których skóra jest jeszcze bardzo delikatna, więc niewskazane jest zakładanie szorstkich skarpet na takie stópki.

Superopcją są również skarpetki bawełniane damskie, ponieważ nierzadko zdarza się, że kobieca skóra jest równie delikatna i skłonna do podrażnień.

Osoby starsze również będą zadowolone ze skarpet bawełnianych. U niektórych osób w podeszłym wieku pojawiają się problemy z krążeniem czy dolegliwościami skórnymi – skarpety bawełniane ze względu na wspomnianą wyżej miękkość i elastyczność zapobiegną podrażnieniom oraz uciskowi, który niewskazany jest przy kiepskim krążeniu.

Jakie są zalety bawełnianych skarpet?

Zaletą skarpet bawełnianych damskich (również męskich) jest z całą pewnością ich cena. Bawełna to jedno z najtańszych włókien, których używa się do produkcji tekstyliów, co przekłada się znacząco na cenę wielu modeli skarpetek.

Dlatego jeśli zależy Ci na skarpetach dobrej jakości z naturalnego materiału i o niesamowitej miękkości – wybierz skarpety bawełniane!

Bawełna także dla alergików?

Kwestia higieny stóp dla większości osób jest niezmiernie ważna i nic w tym dziwnego, gdyż to stopy pocą się niemalże najczęściej, zwłaszcza jeśli obuwie nie pozwala na wystarczające przepuszczanie powietrza.

Skarpety bawełniane sprzyjają utrzymywaniu higieny stóp na wysokim poziomie, ponieważ można je prać w wysokich temperaturach (aż do 95 stopni). Możliwość sterylizacji i dokładnego wyprania skarpet pozwala na pozbycie się bakterii i roztoczy, co sprawdzi się perfekcyjnie u osób borykających się z infekcjami grzybicznymi lub innymi dolegliwościami w obrębie stóp.

Ponadto skarpety bawełniane damskie oraz męskie sprawdzą się dla alergików, ponieważ bawełna jest naturalnym włóknem, dlatego też po kontakcie ze skórą nie powoduje reakcji alergicznej.

Rozmaite wzory skarpet bawełnianych

Bawełna ma jeszcze jedną świetna cechę, z której chętnie korzystają producenci skarpet, a mianowicie łatwość farbowania. Nadawanie kolorów włóknom bawełny nie sprawia najmniejszego problemu, można dobrać dowolny pigment i stworzyć piękne wzory, a jak wiadomo to często kolor i wzór ma znaczącą rolę dla osoby, która planuje zaopatrzyć się w nowe skarpetki.