Strona główna » Biała kuchnia i czarne akcenty
Dom i Wnętrze

Biała kuchnia i czarne akcenty

Biała kuchnia to klasyczny i ponadczasowy wybór. Bardzo często jest ona łączona właśnie z drugim kolorem, który również posiada te cechy, a jest nim kolor czarny. Połączenie takie z pozoru może wydawać się nudne i monotonne co w żadnym wypadku nie jest prawdą. Poniżej przedstawiamy porady, które sprawią, iż to połączenie będzie wyglądało imponująco i elegancko.

Łącz białe z czarnym — nie na odwrót

Pierwszą z podstawowych zasad, jaka panuje przy urządzaniu białej kuchni z czarnymi dodatkami, jest przewaga białego. To do tego koloru dodajemy czarne dodatki i na niego nanosimy czarne wzory czy elementy. Sprawi to, że kuchnia nie będzie nudna ani tym bardziej ciemna. Równomierny balans lub z korzyścią na rzecz czarnego optycznie ją zmniejszy i sprawi, że nie będzie tak atrakcyjna. Biała kuchnia powinna mieć jasne meble i ściany. Elementy takie jak uchwyty do szafek, blaty czy elementy wykończeniowe między meblami mogą być ciemnego koloru. Bardzo ciekawym pomysłem może być również umieszczenie dekoracyjnych kubków czy wybór sprzętów elektrycznych w kolorze czarnym.

A jeśli aranżacja nam się znudzi?

Biały kolor daje również możliwość wymienienia wszystkich drobnych elementów czarnych na te w innym kolorze. To doskonała sytuacja, kiedy aranżacja kuchni znudzi się nam już i będziemy chcieli ją zmienić. W takim wypadku nie musimy wymieniać wszystkich mebli, gdyż biały uniwersalny kolor pasować będzie do różnego rodzaju inno-kolorowych dodatków. Dużo prostszym zabiegiem jest zakup nowego złotego tostera, uchwytów do szafek czy innych akcesoriów niż całkowite kupowanie nowych mebli.