Strona główna » Biżuteria dla Pana Młodego
Ciekawe

Biżuteria dla Pana Młodego

Ślub to wyjątkowy dzień, wszystko wtedy musi zostać dopięte na ostatni guzik, a przygotowania zaczynają się już na kilka miesięcy przed planowanym, wielkim dniem. Panie zamawiają wizyty u fryzjera i kosmetyczki, szukają sukni, butów oraz dodatków. Wydawać by się mogło, że Panowie mają z tym mniejszy problem, bo muszą znaleźć „tylko” strój i buty, ale i dla nich dodatki są bardzo ważne w tym wyjątkowym dniu. 

Diabeł tkwi w szczegółach

Żeby całość oprawy ślubnej prezentowała się idealnie, bardzo ważne są małe detale, które tworzą niezwykły efekt. Wszystko musi ze sobą współgrać, a efekt końcowy – zachwycać. Panna Młoda może wybierać spośród wielu przeróżnych dodatków. Półki sklepów jubilerskich uginają się od ślubnej biżuterii – kolczyków, naszyjników, kolii, pierścionków, bransoletek czy diademów. A w jakiej biżuterii wybierać mogą panowie? Wśród męskiej biżuterii ślubnej niestety nie ma tak wielkiego wyboru. W kwestii dodatków przyszli mężowie mogą wybierać tylko (albo aż) wśród spinek do mankietów lub spinek do krawatów. Takie spinki do mankietów dla Pana Młodego (np. ze sklepu internetowego https://riwia.pl/ )mogą być później wspaniałą pamiątką ślubu, wystarczy wybrać takie z grawerem i umieścić na nich inicjały oraz datę ślubu.

Jak dobrać spinki ślubne do koszuli i garnituru?

Zacznijmy od tego, że spinki ślubne do mankietów nosi się tylko do specjalnego typu koszul, z tzw. mankietami francuskimi, wystają one lekko spod rękawa marynarki, ukazując zapięcie w postaci spinek. Decydując się na biżuterię tego typu, panowie powinni zrezygnować ze spinek krawata – co za dużo, to też niedobrze, a Pan Młody to nie choinka, która ma być obwieszona błyskotkami. Jak więc dobrać odpowiednie spinki dla Pana Młodego? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, bo wszystko zależy od stroju oraz oczywiście od gustu przyszłego małżonka. Przyjęło się, że na wyjątkowe okazje, do których ślub niewątpliwie należy, spinki powinny być klasyczne i bardzo eleganckie. Utrzymane w podobnej tonacji kolorystycznej, co elementy takie jak klamra od paska, zegarek czy krawat. Jeżeli zegarek jest złoty, to spinki również muszą być w tym kolorze. Krótko mówiąc – spinki ślubne muszą tworzyć spójną całość z resztą stylizacji Pana Młodego.

Zobacz również piękne życzenia ślubne

Na poważnie i z poczuciem humoru

Ślub to oczywiście bardzo poważna uroczystość, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozluźnić nieco atmosferę, która niewątpliwie bywa napięta. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać lekko zwariowane spinki do ślubu, które będą odzwierciedlać pasje mężczyzny czy jego lekko zwariowaną duszę. Pan Młody może więc wybrać kolorowe spinki ślubne do koszuli lub takie z zabawnymi napisami, takimi jak np. „game over”. Bardzo popularne są też napisy, które w żartobliwy  sposób podkreślą wspaniały wybór przyszłego małżonka np. „wściekle przystojny facet, a żonę jaką ma śliczną”. Takie drobne akcenty na pewno wprawią w dobry nastrój nie tylko Pannę Młodą, ale też każdego, który je dostrzeże. Jak wyżej wspomnieliśmy, spinki na ślub mogą również odzwierciedlać zainteresowania Pana Młodego. Fani motoryzacji mogą wybrać spinki w kształcie samochodów, a fani piłki nożnej – te w kształcie piłki.