Strona główna » Budowa domu kanadyjskiego: czy warto?
Dom i Wnętrze

Budowa domu kanadyjskiego: czy warto?

Drewno jest materiałem łatwym w obróbce i wytrzymałym. Wykorzystywano go więc między innymi do budowy domów. Technologia szkieletu drewnianego narodziła się w Skandynawii. Przyjęła się także w Kanadzie. Technologia ta zdobywa coraz więcej zwolenników także w Polsce, a domy szkieletowe powszechnie nazywane są kanadyjskimi.

Domy szkieletowe Mawit: jakie mają zalety?

Domy nazywane kanadyjskimi mają mnóstwo zalet. Z pewnością atutem tej technologi jest to, że budowa przebiega wyjątkowo szybko. W zależności od tego, na jaki wariant – stan surowy zamknięty czy deweloperski – zdecyduje się inwestor budowa domu kanadyjskiego trwa 4-6 miesięcy. Domy szkieletowe Mawit budowane są oczywiście na fundamentach, ale mają one tak lekką konstrukcję, że nie ma konieczności wykonywania wyjątkowo mocnych ław fundamentowych. Więcej informacji o domach kanadyjskich można znaleźć na stronie www.mawit.com.pl. Krótki czas budowy to zasługa między innymi tego, że nie ma mowy o żadnych przerwach potrzebnych na zastygnięcie betonu. Co więcej, jeśli fundament zostanie wykonany wcześniej, dom kanadyjski może zostać zbudowany również zimą.

Dlaczego warto wybrać dom kanadyjski?

Drewniana konstrukcja umożliwia dokonanie rozbudowy lub przebudowy domu. Zmodernizowanie domu kanadyjskiego także jest wyjątkowo proste. Domy te są bardzo ciepłe. Ocieplane są nie tylko płytami styropianowymi o grubości 10 centymetrów, ale także wełną mineralną. Gruba warstwa ocieplenia znajduje się także na dachu; dlatego ochrona cieplna tych domów ma naprawdę bardzo wysokie parametry. Ogrzanie domu kanadyjskiego nie pochłania zimą ogromnych sum; to domy tanie nie tylko w budowie, ale także w eksploatacji.
Decydując się na budowę domu kanadyjskiego trzeba przede wszystkim znaleźć solidną firmę, która do budowy domu użyje materiałów najwyższej jakości.