Strona główna » Chirurgiczne powiększanie biustu
Zdrowie i Uroda

Chirurgiczne powiększanie biustu

Wiele kobiet cierpi z powodu kompleksów związanych z małym rozmiarem piersi. Stosują one specjalne diety, które mają wpłynąć na wzrost biustu, a także wykonują ćwiczenia, które temu służą. Jednak żądna z tych metod nie jest szczególnie skuteczna. Jedyne niezawodne rozwiązanie na małe piersi daje chirurgia plastyczna. Operacja powiększenia piersi to jedyne skuteczne rozwiązanie.

Powiększanie biustu

W chirurgii plastycznej istnieją trzy metody powiększania piersi. Pierwsza z nich to wszczepianie implantów wypełnionych solą fizjologiczną. Zaletą tego typu implantów jest to, że już po zakończeniu operacji istnieje możliwość regulacji wielkości biustu. Odbywa się to poprzez dren, który zostawia się na pewien czas w piersiach.
Drugi sposób także polega na wszczepianiu implantów, jednak w tym przypadku są one wypełnione specjalnym żelem. Tego typu implanty najlepiej imitują prawdziwą tkankę piersi jeśli chodzi o dotyk.
Trzecim sposobem chirurgii plastycznej na powiększenie biustu jest tak zwany lipofilling. Metoda ta polega na odessaniu tłuszczu z innych części ciała i wszczepieniu ich w piersi. Metoda ta posiada swoje wady. Po pierwsze, trudno ją zastosować u bardzo szczupłych kobiet. Po drugie pozwala jedynie na nieznaczne powiększenie piersi.

Chirurgia plastyczna nie dla każdego

W przypadku operacji powiększenia piersi istnieją pewne restrykcje, jeśli chodzi o stan zdrowia pacjentek. W przypadku tego zabiegu, tak samo jak i w przypadku innych operacji plastycznych, istnieje bowiem niewielkie zagrożenie wystąpienia poważnych powikłań. Całe szczęście ryzyko jest małe, jednak każda operacja może skończyć się nieszczęśliwie, i warto zdawać sobie z tego sprawę, nim zdecyduje się na poddanie operacji.
Zdecydowanie niewskazane jest powiększanie piersi, jak i żadna inna interwencja chirurgii plastycznej, u osób z niektórymi zaburzeniami psychicznymi. Chodzi tu przede wszystkim o choroby, dla których charakterystyczne jest błędne postrzeganie własnego ciała. Występuje ono na przykład w anoreksji. Kobieta, która błędnie spostrzega własne ciało nigdy nie będzie zadowolona po operacji plastycznej. Prawdopodobnie będzie poddawać się takowym operacjom bez końca, co może mieć fatalne konsekwencje.
Operacji piersi powinny poddawać się jedynie kobiety, które są całkowicie zdrowe. Jest to dosyć poważny zabieg, odbywający się w znieczuleniu ogólnym, dlatego różne choroby przewlekłe, takie jak na przykład cukrzyca, czy nadciśnienie, są istotnym przeciwwskazaniem do operacji.

Zdrowie przede wszystkim

Biust jest ważnym atrybutem kobiecości, i nie ma co się dziwić, że każda kobieta chce mieć piersi, z których będzie dumna. W sytuacji, gdy chirurgia plastyczna daje taką możliwość, często może być trudno odmówić sobie pokusy poddania się operacji. Jeśli nie istnieją żadne zdrowotne przeciwwskazania, decyzja o operacji powiększenia biustu może być bardzo dobra. Jeśli natomiast istnieje podwyższone ryzyko związane z poddaniem się operacji, lepiej jeszcze raz się zastanowić, czy warto ryzykować.
Chirurgia plastyczna Art&Med to klinika która wykonuje powyższe zabiegi.

za10froszy.pl holard.net