Strona główna » Co powinno znaleźć się w każdej kuchni?
Ciekawe

Co powinno znaleźć się w każdej kuchni?

Należy zdać sobie sprawę z tego, iż często smak naszego jedzenia uzależniony jest od wyposażenia kuchni, z jakiego korzystaliśmy podczas gotowania. Dzięki doskonałemu wyposażeniu możemy przyrządzić dania najlepszej jakości. Zatem co powinno znaleźć się w naszej kuchni?

Doskonałe brytfanny ceramiczne

Ulubionym naczyniem, z którego korzysta bardzo wielu szefów kuchni na całym świecie jest brytfanna wykonana z ceramiki. Stopniowo coraz więcej osób również docenia jej zalety i decydują się na jej zakup.
Różnorodnych modeli na rynku tego typu produktu jest bardzo wiele. Ważne przede wszystkim aby znaleźć odpowiadający nam produkt. Jednak abyśmy długo cieszyli się z naszego nowego nabytku, po gotowaniu powinniśmy brytfannę dobrze oczyścić. Jednak jak to zrobić?

W jaki sposób należy czyścić brytfanny ceramiczne?

Przede wszystkim należy pamiętać, iż bardzo wiele wspomnianych produktów posiada specjalną powłokę, którą można bardzo łatwo uszkodzić. Zatem jak je czyścić?
Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji jest czyszczenie naszej brytfanny w ciepłej wodzie, z dodatkiem detergentów. Jednak należy pamiętać, iż nasze naczynie można łatwo porysować, z tego względu myjemy je miękką stroną gąbki.

Czy brytfanna ceramiczna nadaje się na indukcję?

Jeżeli zależy nam, aby przykładowo korzystać z brytfanny na płycie indukcyjnej, powinniśmy wcześniej upewnić się, iż jest to możliwe.
Zazwyczaj tego typu informacje znajdują się w instrukcji produktu. Jednak również może nam ich udzielić sprzedawca. Istnieje bardzo wiele brytfann wykonanych z ceramiki, które z powodzeniem możemy używać na gorącej płycie indukcyjnej.
Doskonały smak potraw zawdzięczamy przede wszystkim składnikom, z jakich zostały przygotowane. Jednak niewiele osób ma świadomość, iż również smak przyrządzonych przez nas dań jest uzależniony od sprzętu, na jakim gotujemy. Jeżeli pragniemy przygotować wyśmienite dania, w naszej kuchni powinna znaleźć się brytfanna ceramiczna. Nie jest to najtańszy produkt, jednak jest on wart zakupu.
Artykuł powstał we współpracy z Cook Store