Strona główna » Cubetto – robot dla dzieci
Ciekawe

Cubetto – robot dla dzieci

Obco brzmiąca nazwa – cubetto – to nic innego jak robot dla dzieci. Już od najmłodszych lat warto uczyć się nowych technologii, programowania, itd., ponieważ jest to nasza przyszłość. W przyszłości świat będzie się głównie opierał na technologii komputerowej. Cubetto jest doskonałą szansą, aby nasze dziecko już od małego oswajało się z programowaniem i nowoczesnym światem technologii. Cubetto jest to drewniany robot, który poprzez przygodę zainicjuje w dziecku smykałkę do programowania.
Zestaw jest przeznaczony dla dzieci od trzech lat. Robot ma na celu przede wszystkim nauczyć myślenia obliczeniowego oraz logiki programowania. Dzieci nie muszą umieć czytać i pisać, by bawić się tym zestawem. Klocki w różnych kolorach – zielony, żółty, czerwony, niebieski, fioletowy, czarny i beżowy – służą za język kodowania. Każdy kolor klocka odpowiada ruchom:
– zielony – naprzód,
– żółty – w lewo,
– czerwony – dobrze,
– niebieski – funkcjonować,
– fioletowy – do tyłu,
– czarny – losowy,
– beżowy – negacja.
W zestawie otrzymujemy także tablicę kontrolną – na niej umieszczamy klocki oraz planszę do poruszania się robotem.
Zabawa cubetto jest bardzo prosta. Robotem kierujemy dzięki ułożeniu odpowiedniej sekwencji na płytce, która jest podzielona na trzy sekcje: główna pętla, podprogram i przyciski do wysyłania instrukcji robotowi. Dziecko ma za zadanie zbudować taką kolejność, by doprowadzić robota do celu. Jako pomoc służą mapy dołączone w zestawie.
Takie zabawki zmuszają dziecko do kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów. Zestaw cubetto zbiera same pozytywne recenzje oraz zdobywa nagrody, m. im. za innowacyjność produktu na gali Awards w 2016 roku oraz nagrodę Junior Design Award – Platinum. Do najtańszych nie należy, bo kosztuje około tysiąca złotych, jednak warto w niego zainwestować. Dziecko, dzięki temu będzie mogło wykazać się kreatywnością i nieszablonowością. Sam zestaw został zaprojektowanie właśnie z myślą o najmłodszych dzieciach. Zestaw został sprowadzony do ponad stu krajów.