Strona główna » Czarter Jachtów na wycieczkę morskimi szlakami
Turystyka

Czarter Jachtów na wycieczkę morskimi szlakami

Klimat wycieczek morskich kojarzy się ze słonym smakiem w ustach, rześkim powietrzem, ciepłą herbatą w termosie i niesfornym wiatrem sterującym żaglami. Decyzja założenia firmy wycieczkowej lub spędzenia urlopu na jachcie sam na sam z ukochaną osobą jest ciekawym pomysłem.

Uprawnienia

Sterować jachtem nie wolno ot tak. Nie mając pojęcia, z czego składa się ten środek transportu oraz jak powinno się nim kierować, nie powinno się nawet w żartach próbować nim sterować. Odpowiednie kursy mogą świetnie przygotować do takiego zadania, ale potrzebna jest również praktyka. Doświadczenie jest niezwykle ważne i to ono zapewnia głównie komfort.
Zwykle czarter jachtów na Morzu Bałtyckim oferowany jest z pełną załogą lub jedynie ze sternikiem. Jest to bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu nikomu nie powinna się stać krzywda.

Z czego składa się jacht?
Jacht składa się z naprawdę wielu elementów, które dla laika stanowią rzeczy z zupełnie innego świata niż ten, w którym na co dzień przebywa. Maszt, dziób, burta – to jeszcze zwykle coś mówi wynajmującemu, ale achterdek, forpik, czy skrzynia mieczowa to już coś, o czym rzadko ktoś słyszy.
Nie jest obowiązkiem wynajmującego wiedzieć dokładnie z jakich elementów składa się czarterowany środek transportu, ale dokładność nie jest tak istotna, jak się wydaje. Wystarczy znać podstawowe elementy budowy, takie jak na przykład wspomniany maszt.

Rodzaje czarterów

Czarter jachtów na Morzu Bałtyckim może odbywać się w kilku wariantach, o których warto co nieco wiedzieć:

  • single czarter – kurs z ładunkiem tylko w jedną stronę,
  • na podróż okrężną – kurs z ładunkiem i powrót,
  • na podróże konsekutywne – jedna umowa na przewóz , w nieregularnych odstępach czasu, kilku ładunków, na jednolitych stawkach,
  • time czarter – umowa ustalająca warunki przekazania statku wraz z załogą we wskazane miejsce,
  • bareboat czarter – przekazany zostaje statek bez załogi.

W zależności o wyboru rodzaju czarteru jachtów na Morzu Bałtyckim zmieniają się koszty i warunki spisane na umowie. Zwykle zostaje jednak kaucja zwrotna w standardowych, pozbawionych uszkodzeń sytuacjach, opłata za czyszczenie jachtu oraz opłata za wykorzystane butle gazowe podczas rejsu. Wysokości opłat czarteru jachtu na Morzu Bałtyckim uzależnione są od wielu czynników.

Czarter jachtów na Morzu Bałtyckim oferuje Agencja Żeglarska Kubryk