Strona główna » Czy każdy posiłek może być wyjątkowy?
Dom i Wnętrze

Czy każdy posiłek może być wyjątkowy?

Dbałość o jakość codziennych posiłków powinna leżeć nam na sercu – to, co podajemy naszym bliskim wpływa nie tylko na ich samopoczucie, ale przede wszystkim: na ich zdrowie. O czym pamiętać, chcąc zapewnić domownikom zdrowie? Zapraszamy do lektury!

Postaw na nowoczesne gotowanie!

Czy przygotowywanie potraw może być prostsze i przyjemniejsze? Okazuje się, że tak – wystarczy jedynie zmienić nasze nawyki żywieniowe. O jakości podawanych dań świadczą jednak nie tylko składniki, ale też sposób ich przyrządzania. Wybierając nowoczesne garnki i patelnie możemy mieć pewność, że tworzone przez nas potrawy zachowają dużo wartości odżywczych. Garnki zaskoczą nas budową: są one tworzone ze stali nierdzewnej, która zabezpieczona jest przed działaniem wysokich temperatur, jak również przed rdzą. W dnach umieszczane są dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła.

W przypadku patelni stosowane są ceramiczne powłoki, które pozwalają na bezpieczne smażenie bez ryzyka przypalenia potrawy. Dodatkowo dzięki nim wystarczy tylko odrobina tłuszczu, aby przygotowywane dania były smaczne i aromatyczne.

Estetyka wokół nas!

Spotykając się z bliskimi przy stole pamiętajmy nie tylko o daniach, ale również o oprawie. Wybierając zestaw sztućców pamiętajmy o tym, aby były one eleganckie, funkcjonalne i odpowiednio zaprojektowane. Obecnie sztućce tworzone są ze stali nierdzewnej, która zabezpieczona jest przed rdzą – oznacza to, że takie sztućce bez obaw możemy czyścić w zmywarkach. Ważnym aspektem wyboru sztućców jest ich wyważenie – dzięki odpowiednim proporcjom łyżki czy widelce będą dobrze leżeć w dłoni.

Wybierając sztućce zdecydowana większość z nas zwraca uwagę na zdobienia – producenci zaskakują nas nawiązaniami do klasycznych wzorów, jak i nowoczesnych trendów.