Strona główna » Czy możliwa jest skuteczna walka z tkanką tłuszczową?
Zdrowie i Uroda

Czy możliwa jest skuteczna walka z tkanką tłuszczową?

Nadmiar tkanki tłuszczowej szpeci, sprawia, że czujemy się mniej atrakcyjni. Odkładanie się tkanki tłuszczowej jest procesem złożonym, na który składa się wiele elementów: zła dieta, brak aktywności ruchowej, ale również uwarunkowania genetyczne. Czy istnieją skuteczne sposoby na walkę z tkanka tłuszczową? Oczywiście! Pomocna okaże się tu medycyna!

Zabiegi kriolipolizy – czym są i jak działają?

Jedną ze skuteczniejszych metod walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej jest kriolipoliza. Jest to zabieg w którym wykorzystywany jest aparat do kriolipolizy wytwarzający niską temperaturę. Poprzez przyłożenie głowicy urządzenia do wybranego kawałka skóry następuje jej zassanie i oddziaływanie niskimi temperaturami na komórki tłuszczowe. Niska temperatura powoduje rozbicie komórek tłuszczowych, kolejno zaś usuwane są one z organizmu przez układ limfatyczny. Zabiegi kriolipolizy są bezpieczne i nieinwazyjne, przez co zdecydowana większość pacjentów może z nich korzystać. Przeciwwskazaniem do wykonania kriolipolizy są choroby krążenia, schorzenia wątroby oraz zmiany skórne. Zabieg kriolipolizy powinien trwać ok 45 minut. Efekty kriolipolizy mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu! Częstotliwość zabiegów powinien dobrać specjalista wykonujący zabieg, jednak nie powinny być one częstsze niż co 6 tygodni.

Jak jeszcze wspomóc organizm w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej?

Skuteczna walka z tkanką tłuszczową to także zmiany, które powinniśmy zaprowadzić na naszych talerzach i w codziennym grafiku. Unikajmy potraw ciężkich, tłustych i silnie przetworzonych, pijmy dużo płynów, najlepiej wody niegazowanej. Uprawiajmy sport lub chociaż spacerujmy każdego dnia: ruch sprzyja walce z otyłością, pozwala na przyspieszenie metabolizmu.