Strona główna » Czy warto wybrać domy bez działki?
Ciekawe

Czy warto wybrać domy bez działki?

Bardzo wiele osób, szczególnie młodych małżeństw, marzy o własnym M. Niestety, w obecnych czasach ceny mieszkań są bardzo wysokie szczególnie w większych polskich miastach. Z tego względu coraz więcej osób szuka wszelkich możliwych alternatyw. Jedną z takich możliwości są domy bez działki.

Czym są?

Obecnie na wielu portalach internetowych oraz kanałach YouTube można znaleźć specjalistów polecających różne metody budowania tanich domów, wskazując tym samym możliwości inne niż kupno mieszkania na kredyt.
Pomijając budowę domu samemu, chcąc zaoszczędzić, ciekawą alternatywą stają się domki bez działki. Są to domy, prefabrykowane, a to znaczy, iż zostały zbudowane wcześniej. Tego typu domy najczęściej są budowane z drewna, w postaci bali lub w systemie kanadyjskim.

Zalety takich domów

Główną zaletą takich domów jest ich cena. Biorąc na przykład miasta na Śląsku, za mieszkanie około 50 metrów kwadratowych należy zapłacić około 250 tysięcy złotych (Katowice, Gliwice). Jest to bardzo wysoka kwota. W tej cenie z łatwością można wybudować dom w systemie kanadyjskim. Oczywiście dochodzą ceny działki jednak nawet z nią można mieć taki dom w niższej cenie.
Ponadto, nawet już przygotowane projekty domów można modernizować pod swoje potrzeby, w taki sposób, aby efekt końcowy pasował inwestorowi nieruchomości.

Czy domy z drewna są trwałe?

Największym problemem przy tego typu domach jest obawa przed materiałem, z którego są wykonane. Drewno, pomimo tego, że jest jednym z najstarszych materiałów konstrukcyjnych, straciło zaufanie ludzi. Obecnie większość z nas jest bardziej przekonana do domów murowanych, niż tych budowanych z drewna. Nie jest to jednak niczym uzasadnione.
Drewno jest materiałem, który stosowany jest przez ludzi od wieków, do budowania domów czy świątyń. Obecnie to już nie to samo, gdyż deski są odpowiednio przygotowywane, modelowane, a na końcu impregnowane. Nie ma zatem większych obaw, iż drewno może się odkształcać, a przy tym budowla może się uszkadzać.
Domy bez działki to bardzo ciekawa alternatywa do kupna mieszkania na kredyt. Takie rozwiązania pozwala młodym ludziom mieć swoje mieszkanie szybciej niż się spodziewali, w cenie dużo niższej. Nie trzeba się wiązać obciążającym kredytem na wiele lat, gdyż niektóre domy bez działki (do 30 metrów kwadratowych) można mieć w bardzo niskiej cenie.
Artykuł powstał we współpracy z firmą HOGER