Strona główna » Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?
Zdrowie i Uroda

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Wiele osób marzy o pięknym i białym uśmiechu hollywoodzkich gwiazd. Przede wszystkim należy dbać o prawidłową higienę zębów. Jeżeli jednak nasze zęby są przebarwione na skutek jedzenia barwiących pokarmów czy palenia papierosów, to warto skorzystać z wybielania zębów.

Wybielające pasty do zębów

Wiele osób na co dzień korzysta z wybielających past do zębów. Świetnie sprawdzą się one w przypadku osób, które chcą tylko trochę rozjaśnić zęby bądź pozbyć się świeżych przebarwień. Jeżeli jednak potrzebne jest wybielanie o kilka odcieni, to wówczas najlepiej skorzystać z usług stomatologa, który zaproponuje najlepsze dla nas metody wybielania zębów.

Metody wybielania zębów

Zabieg wybielania zębów jest częścią stomatologii estetycznej. Wybielanie przeprowadzone w gabinecie stomatologicznym jest bezpiecznym sposobem na uzyskanie pożądanego koloru zębów. Najczęściej stosowane metody to wybielanie przy użyciu lampy LED i specjalnego żelu, a także wybielanie przy użyciu lasera. Aby zabieg wybielania był bezpieczny, a jednocześnie skuteczny, powinien go wykonywać stomatolog legionowo. Przed zabiegiem wykonywana jest higienizacja zębów, polegająca na wyleczeniu wszystkich ubytków, a także na usunięciu kamienia nazębnego przez skaling i piaskowanie.

Czy każde zęby można wybielić?

Wybielanie zębów polega na usunięciu przebarwień i przywróceniu ich naturalnego koloru. Należy jednak zauważyć, że zęby nigdy nie są lśniąco białe, a ich kolor może być naturalnie żółtawy. Każdy człowiek ma inny odcień zębów, związany z poziomem ich mineralizacji. Istnieje kilka przeciwwskazań do wybielania zębów. Między nimi wymienić można ciążę i okres karmienia piersią, wiek poniżej 16 lat, wysoką nadwrażliwość termiczną zębów czy alergię na jeden ze składników wybielających. Wybielanie nie pomoże osobom, które mają ostre przebarwienia, związane ze stosowaniem antybiotyków. Dla takich pacjentów lepszym rozwiązaniem będą licówki. Po zabiegu wybielania przez 48 godzin należy stosować tak zwaną białą dietę, gdyż zęby wtedy łatwiej wchłaniają barwniki pochodzące z pokarmów. Dla osiągnięcia jak najlepszego efektu zabieg wybielania należy powtarzać co jakiś czas.