Strona główna » Czy zadaszenia tarasu podniosą nasz komfort podczas letniego odpoczynku?
Dom i Wnętrze

Czy zadaszenia tarasu podniosą nasz komfort podczas letniego odpoczynku?

Nie ma miejsca lepszego na popołudniowy wypoczynek niż własny taras. Przestrzeń ta może zostać przez nas zaaranżowania w dowolny sposób – możemy wykorzystać nowoczesne meble tarasowe, parasole ogrodowe, dodatki. Szukając inspiracji na interesujące wykończenie tarasu warto zainteresować się tarasolami, dzięki którym skutecznie zadaszymy powierzchnię tarasu i ukryjemy się przed palącymi promieniami słońca

 

Piękne i eleganckie tarasole blisko domu

Zadaszenia tarasu kojarzone są przede wszystkim z ochroną przed słońcem i dawaniem cienia – i tak faktycznie jest. Warto wiedzieć jednak, że nowoczesne tarasole mogą także ochronić nas przed niezapowiedzianym deszczem – wszystko za sprawą odpowiedniej konstrukcji oraz zastosowaniu innowacyjnych technologii. Konstrukcje tarasoli wznoszone są na aluminiowych profilach malowanych proszkowo. Tak przygotowane elementy są zabezpieczone przed działaniem wilgoci i wnikaniem rdzy. Profile łączy się ze sobą, stawiając tarasolę przy ścianie domu. Na szczycie tarasoli umieszczany jest dach, wewnątrz konstrukcji znajdują się systemy do odprowadzania wody.

 

Nowoczesne zadaszenie lamelowe

Najchętniej wybieranym obecnie dachem tarasoli jest zadaszenie lamelowe, wykonane z profili aluminiowych, obracających się o 135 stopni. Dzięki możliwości rotacji użytkownik sam decyduje o tym, jak wiele światła przedostaje się pod tarasolę. Rozwiązanie to pozwala też na lepszą cyrkulację powietrza. Lamele nie nagrzewają się, dzięki czemu w cieniu tarasoli panuje przyjemny chłód. Zadaszenie lamelowe doskonale sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach.

 

Zadaszenie wykonane z tkanin poliestrowych

Innym rodzajem zadaszenia są dachy z trójwarstwowych tkanin technicznych. Są one odporne na działanie promieni UV, deszczu. Tkanina nie nagrzewa się, w jej cieniu panuje chłód. Warto także wspomnieć, że nawet po wielu latach użytkowania tkanina nie traci swojego koloru.