Strona główna » Dekoracje weselne
Ciekawe

Dekoracje weselne

Dopasowanie dekoracji weselnych do stylu przyjęcia to nie lada wyzwanie. Wiele par w tej kwestii korzysta z porad organizatorów wesel lub wynajmuje florystę. Usługa aranżacji wnętrz to jednak spory koszt. Osoby, które chcą zaoszczędzić mogą spróbować własnych sił w tworzeniu ozdób i bukietów ślubnych. Podpowiadamy jak tanim kosztem stworzyć dekoracje ślubne.

Usłane różami

Kwiatowe dekoracje do ślubu niestety są drogie. Zwłaszcza, jeśli wykonane przez profesjonalnego florystę. Jeśli nie chcecie wydać majątku na kwiaty, które po jednym dniu zwiędną, spróbujcie na własną rękę stworzyć bukiety i wiązanki na stoły. Wystarczy pojechać na najbliższą giełdę kwiatową i poprosić znajomych, którzy mają zmysł artystyczny o pomoc w doborze odpowiednich kwiatów. Zamiast róży, które są kosztowne, świetnie sprawdzi się tańsza, różo podobna eustoma lub efektowny goździk. Organizując wesele w rustykalnym stylu pokuście się o bukiety z kwiatów polnych, poprzetykane źdźbłami pszenicy. Dobrym pomysłem będzie też użycie suszonych kwiatów.

Wycinanki, szablony, konfetti

Pomysł może wydać Wam się dziecinny, ale wycinanki z dekoracyjnego papieru porozrzucane na stołach mogą dodać uroku waszej sali weselnej. Wystarczy wybrać jeden motyw przewodni: może to być delikatny motyl, samolot (jeśli planujecie ślub pod hasłem: podróż) lub po prostu serce. Wystarczy kupić szablon i odrysować go na efektownym papierze. Gotowe dekoracje można również zamówić w Internecie i „ubrać” nimi salę. Poproście przyjaciół i rodzinę o pomoc. Na pewno będziecie się świetnie bawić!

W minimalistycznym stylu

Jeśli sala jest elegancka, czasem wystarczy kilka drobiazgów, które dodadzą jej wyjątkowego charakteru. Mogą to być lampiony poustawiane przy oknach i drzwiach lub świece, które ocieplą atmosferę. Dobrym pomysłem będzie stworzenie personalizowanych winietek i etykiet na alkohol. Nie przesadzajcie też z kolorami! Najlepiej wybrać jedną barwę dekoracji weselnych, która wyznaczy stylistykę waszego przyjęcia i operować odcieniami. Jeśli Wasz kolor to fiolet, wystarczą elementy typu świeczniki z liliowego szkła lub fioletowe kamienie ułożone w szklanej misie. Wystarczy ponieść się wyobraźni i dekoracje weselne gotowe!