Strona główna » Dekorowanie okien na okres świąteczny
Dom i Wnętrze

Dekorowanie okien na okres świąteczny

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej – każdy z nas na swój sposób przygotowuje się do tej uroczystości. W Polsce coraz większą uwagę przykładamy do tego, aby atmosfera świąt budowana była stopniowo i aby… urozmaicić czekanie na ten rodzinny czas. Dobrym pomysłem jest stworzenie ciekawych dekoracji okiennych, które z pewnością pozwolą ocieplić wnętrze i nadać mu magicznego charakteru.

Lampki, naklejki, wiązanki

Moda na dekorowanie okien była w Polsce obecna od dawna, jednak to skandynawski design sprawił, że zmieniliśmy nieco myślenie o rodzajach dekoracji. Dawniej były to śnieżynki wycinane z papieru – z pewnością miały one wiele uroku, jednak nie były trwałe. Obecnie najmodniejszymi ozdobami są bez wątpienia piękne, świąteczne wieńce adwentowe. Okno możemy również uzupełnić świecącymi jednostajnie lampkami.
Warto mieć również na uwadze, że żadna ozdoba nie poprawi wyglądu starych okien. Dawniej tworzono je z prostych desek drewnianych. Z czasem taka stolarka okienna poddawała się wpływom zmiennych temperatur, uszczelki parciały. Aby zapewnić sobie i swoim bliskim komfortowe święta koniecznie pomyślmy również o możliwości wymiany okien. To inwestycja na długie lata!
Czytaj więcej na http://oknar-wroclaw.pl/.