Strona główna » Depilacja laserowa – przewaga na rynku
Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – przewaga na rynku

Jeszcze kilka/kilkanaście lat temu depilacja laserowa nie była tak popularna jak teraz. Okazuje się, że z czasem ludzie zaczęli bardziej jej ufać. Mimo, że badania naukowe jednoznacznie mówią, że jeżeli nie ma przeciwskazań to jest to zabieg bezpieczny. Ciężko stwierdzić czym jest spowodowany ten fakt – być może coraz mniejszą ilością wolnego czasu. Tradycyjne metody depilacji to wbrew pozorom spora część zajętego czasu, a depilacja laserowa daje spokój na całe życie, a dodatkowo pewność co do jakości swojej skóry.

 

Depilacja laserowa – co i jak się depiluje?

Depilacja laserowa to proces, który polega na emisji wiązki światła lasera na powierzchnię skóry. Tam, energia w postaci światła przekształcana jest w energie cieplną na barwniku skóry, który znajduje się również we włosach – to melanina. Cebulka włosa ulega uszkodzeniu, a włos już nigdy nie wyrasta.

 

Nie ma reguły co do depilacji określonych miejsc ciała. Tak naprawdę mimo, że depilacja wydaje się inwazyjna to jest to proces łagodny dla skóry. Następuje tylko jej nagrzanie, co z technicznego punktu widzenia wywołuje znacznie mniej podrażnień. Bardzo częstym miejscem, które jest depilowane laserem są okolice bikini. Szczególnie w lecie, gdzie chce się w komfortowy sposób odpoczywać nad morzem, plażą czy basenem. Depilacja bikini dzieli się na dwa rodzaje:

-Francuska; polega ona na usunięciu włosów z wewnętrznej części obu pachwin, a także wzdłuż linii bielizny

-Brazylijska; obejmuje głębsze usunięcie wszystkich włosów z okolicy bikini.  Dlatego nazywana jest metodą depilacji bikini głębokiego.

 

Oprócz tego oczywiście bardzo często depilowane są pachy, okolice twarzy, uda czy łydki.

 

Sprawdź także: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-katowice/

 

Depilacja laserowa Katowice

Depilacja laserowa mimo wszystko powinna być przeprowadzana w miejscach doświadczonych posiadających dobrej jakości sprzęt. Katowice to większe miasto, w którym jest wiele podobnych salonów – jednym z przykładów może być sieć salonów depilacja.pl. Posiadana ona dobre opinie i nowoczesne urządzenia depilacyjne.