Strona główna » Deska myjąca, czyli co może nas zaskoczyć w łazience
Dom i Wnętrze

Deska myjąca, czyli co może nas zaskoczyć w łazience

Urządzanie łazienki oraz toalety, ceramika łazienkowa i dodatki do tego pomieszczenia to z pozoru dość nudne, bezpieczne i nieciekawe tematy, w których nic już nie powinno nas zaskoczyć. A jednak – producenci ceramiki łazienkowej wciąż dbają o to, aby potrzeby nawet najbardziej wymagającego klienta były zaspokojone i ciągle wprowadzają nowe udogodnienia, ułatwienia i poszerzenia funkcjonalności swoich produktów. Jednym z nich jest deska myjąca do WC. Co to jest i na czym polega jej działanie?

Co to jest?

Deskę myjącą można określić jako połączenie toalety i bidetu. Jest to deska, przy pomocy której możliwe jest umycie się, bez potrzeby przemieszczania się do bidetu.

Dla kogo?

Dla kogo dobrym rozwiązaniem będzie deska myjąca? Na pewno dla osób, które szczególnie dbają o higienę intymną. Przemieszczanie się do bidetu (którego także nie ma w niektórych łazienkach) może być nieprzyjemne i niewygodne.
Deska myjąca jest także dobrym rozwiązaniem dla tych, których łazienki są niewielkie i mało prawdopodobne, że znalazłoby się w nich miejsce na dodatkowy sprzęt, jakim jest bidet.

Inne funkcje deski myjącej

Producenci ceramiki łazienkowej prześcigają się w zaspokojeniu potrzeb klienta. Sekret dobrej sprzedaży polega na tym, aby wiedzieć, czego ludzie chcą, zanim jeszcze oni sami o tym pomyślą. Dlatego i deska myjąca coraz częściej ma szereg dodatkowych funkcji. Oprócz tego, że pomaga w dbałości o higienę intymną, nie pozwoli także zmarznąć w trakcie korzystania z toalety – wiele takich desek ma funkcję podgrzewania. Wiele z nich ma także funkcję suszenia po skończonym myciu.

Co jeśli nie deska?

Jednak komuś może nie odpowiadać mycie w tym samym miejscu, w którym korzystał z toalety. Dla tych osób istnieją także dwa inne rozwiązania, które pomogą dbać o higienę intymną.
Jeden z nich to bidet. Szczególnie popularny w krajach arabskich i w Europie zachodniej. Jest to niewielki element ceramiki łazienkowej, nieco podobny do muszli klozetowej, jednak znajduje się w nim nieduży kran. Zwykle bidet montuje się blisko sedesu. Trzeba się jednak do niego przemieścić. Nie ma zaś takiej potrzeby, jeśli zdecydujemy się na bidettę.
Czym jest bidetta? To słuchawka podobna to tej prysznicowej, która jest zamontowana bezpośrednio przy toalecie. Mycie odbywa się zatem nad sedesem. Plusem tego rozwiązania jest to, że nie musimy przemieszczać się, aby się umyć, a także argument logistyczny – bidetta zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż bidet. Minusem mogą być kwestie praktyczno-estetyczne. Woda skapująca z słuchawki zawieszonej przy toalecie spływa prosto na podłogę, co może być nieco kłopotliwe przy codziennym korzystaniu.

Cena

Argumentem, który może nieco odstraszyć od zakupu deski myjącej i sprawić, że poważniej pomyślimy nad bidetem lub bidettą to cena, która w w przypadku tej pierwszej zaczyna się od dwóch tysięcy złotych. Zamontowanie jednego z dwóch pozostałych urządzeń jest znacznie tańsze.
Jeśli zależy nam na dbałości o higienę intymną, może nam w tym pomóc odpowiednia ceramika łazienkowa, warto zatem przemyśleć jej zakup.
Zapraszam na stronę poświęconą ceramice łazienkowej – lazienki-szydlowski.plceramika łazienkowaceramika łazienkowaDeska myjąca, czyli co może nas zaskoczyć w łazience, ceramika łazienkowa, aranżacja, aranżacja wnętrzDeska myjąca, czyli co może nas zaskoczyć w łazience, ceramika łazienkowa, aranżacja, aranżacja wnętrz