Strona główna » Dlaczego konstrukcja stalowa? Oto najważniejsze korzyści
Technologia

Dlaczego konstrukcja stalowa? Oto najważniejsze korzyści

Nowoczesne biurowce, obiekty handlowe i sportowe to bardzo często budowle ze stali. Z konstrukcji stalowych stawia się także hale przemysłowe i rolnicze. Tak duża popularność tej technologii budowlanej to efekt opłacalności tego wyboru. Konstrukcje stalowe mają wiele zalet. Są to zarówno zalety pod względem ekonomicznym, jak i estetycznym.

Lekka i wytrzymała konstrukcja ze stali

Stal jest lekkim materiałem. Lekka więc jest i cała konstrukcja. Ma to znaczenie z uwagi na fundamenty. Nie muszą być tak mocne i głębokie, jak jest to przy obiektach murowanych. Skraca to czas wznoszenia obiektu i przynosi oszczędności. Lekkość nie oznacza mniejszej wytrzymałości budowli. Konstrukcje stalowe są mocne i stabilne. Pod względem wytrzymałości dorównują obiektom stawianym w tradycyjny sposób.
Ważną zaletą wyboru konstrukcji ze stali jest szybkość wznoszenia budowli. Budynki stawia się z gotowych elementów. Wykonywane są one w wytwórni konstrukcji stalowych i przywożone na teren budowy. Na miejscu łączy się je ze sobą. Ich lekkość dodatkowo ułatwia pracę i przyspiesza czas stawiania budynków. Jest szybciej także ze względu na brak przerw technologicznych, jakie występują przy stawianiu obiektów murowanych. Szybsze prace budowlane to oszczędności i krótszy czas oczekiwania na możliwość zrealizowania planów związanych z obiektem. Liderzy w budowie konstrukcji stalowych tacy jak firma Amwin wyspecjalizowali się na tym polu do tego stopnia, że obiekty w tej technologii powstają od zera do wykończenia w nieporównywalnie krótszym czasie do metod tradycyjnych.

Nowoczesny i oryginalny wygląd konstrukcji stalowych

Wewnątrz można mieć w takich budynkach tak samo komfortowe warunki, jak i w tradycyjnych. Jednak pod względem wyglądu będą się one odróżniać. Będzie to różnica na plus w opinii tych osób, które cenią nowoczesny i oryginalny wygląd budynków. Lekkie konstrukcje stalowe Amwinu prezentują się nowocześnie. Natomiast, jeśli chodzi o ich formę, to wyobraźnia projektantów ma duże pole do popisu. Stal to materiał charakteryzujący się wysoką plastycznością. Można nadawać elementom z niej wykonanym różnorodne formy.
Wybierając stal jako materiał budowlany, skraca się czas stawiania obiektu. Budynki są lekkie, ale trwałe, stabilne i wytrzymałe. Zalety estetyczne to kolejna korzyść z wyboru takiej technologii. Dzięki niej powstają budowle, które są ozdobą swojego otoczenia.