Strona główna » Dobre meble do salonu
Dom i Wnętrze

Dobre meble do salonu

Salon lub inaczej pokój dzienny to miejsce, gdzie zbiera się cała nasza rodzina i goście. Dobierając meble do salonu nie tylko powinniśmy zwracać uwagę na najnowsze trendy. Liczy się również ich jakość, dzięki czemu meble będą z nami przez długi czas.

Nowoczesne meble do salonu

Coraz częściej zwracamy uwagę na nowoczesne wyposażenie do pokoju dziennego. Nawet, jeżeli ktoś nie chce decydować się na surowy minimalizm skandynawski, wybierze meble do salonu w zabudowie modułowej. Przy czym stawiając na takie proste meble całość wystroju możemy ocieplić pastelowymi barwami, jak chociażby róż, szarość, zieleń. Wybierając zabudowę modułową sprawimy, że na pierwszy plan wysuną się inne elementy, takie jak kanapa czy też sofa znajdująca się pośrodku pokoju dziennego. To właśnie od kanapy/sofy, które stanowią centrum powinno rozpocząć się urządzanie reszty salonu.

Tradycyjne wyposażenie wnętrz

Nie wszystkim jednak odpowiada takie nowoczesne, proste wyposażenie wnętrz. Bardzo duża ilość osób nadal decyduje się na ciężkie meble do salonu, czyli inaczej mówiąc meblościanki. Czy to źle? Oczywiście, że nie. Ich zaletą jest fakt, że są to naprawdę trwałe i dobre jakościowo meble, które są w stanie przetrwać lata. W przypadku mebli modułowych – wszystko tak naprawdę zależy od producenta. W przypadku tradycyjnej zabudowy można postawić na ciemne kolory mebli, jak np. wenge, który to cieszy się naprawdę ogromną popularnością w wielu wnętrzach. Należy również dodać, że biorąc pod uwagę meble tradycyjne bierzemy pod uwagę ich uniwersalność.