Strona główna » Dodatki do pokoju dziennego
Dom i Wnętrze

Dodatki do pokoju dziennego

Pokój dzienny to bardzo ważne miejsce w domu. Zazwyczaj to właśnie tam spotyka się rodzina. Wypoczywamy w nim, przyjmujemy gości. Urządzać to pomieszczenie powinniśmy zatem szczególnie starannie. Oprócz mebli i sprzętów w pokoju dziennym warto umieścić również ciekawe detale, które ożywią lub zmienią charakter pomieszczenia. Czego możemy w tym celu użyć i jakie są zalety poszczególnych rozwiązań?

Podnóżek jajo

Chyba każdy ma w pokoju dziennym jakiś fotel. O ile o jego obecność dbamy wszyscy, dość rzadko wpadamy na to, aby kupić do niego także podnóżek. A szkoda, ponieważ jest to naprawdę praktyczny element. Warto więc przemyśleć taki zakup.
Podnóżki pomagają w codziennym relaksie, ale także, o ile wybierzemy ciekawie wyglądający model, będą ozdobą salonu. W takiej roli dobrze się sprawdza na przykład podnóżek jajo. Ma ładny kształt, ciekawe kolory i, przede wszystkim, praktyczne zastosowanie. Warto dobrać podnóżek tak aby dobrze współgrał z fotelem, na przykład fotel jajo i podnóżek jajo.

Sztuka w domu

W każdym pokoju dziennym mile widziane są również elementy ozdobne, na przykład reprodukcje dzieł sztuki. Warto wybrać więc jakieś ciekawe zdjęcie, obraz czy grafikę i powiesić na ścianie. Dzięki takim ozdobom, pokój nabiera zupełnie nowego wyrazu. Jeśli zaś będzie to coś co nam się podoba, także zyskamy osobisty charakter pomieszczenia.

Dywan

Coraz rzadziej spotykamy w nowoczesnych mieszkaniach dywany. Kojarzą nam się przez to często z minioną epoką. Jednak mały dywanik może być naprawdę ładnym, miłym i praktycznym uzupełnieniem wystroju pokoju. Czasem mamy dość siedzenia na kanapie lub w fotelu i miło jest się wtedy rozłożyć na mięciutkim dywanie. Dzięki niemu nie marzną nam również stopy zimą.

Światło

Odpowiednie oświetlenie jest niezwykle ważne właściwie w każdym pokoju w domu. W pokoju dziennym powinno się jednak zamontować kilka różnych źródeł światła.
Nad stołem jest miejsce dla wiszącej lampy. Dzięki niej znacznie wygodniej będzie nam spożywać posiłki. Dobrze jest mieć także niewielkie źródło światła, lampkę, która będzie zapalona podczas wieczornego relaksu lub oglądania telewizji. Jeśli lubimy czytać – zadbajmy również do odpowiednie oświetlenie do tego zajęcia.

Zegar

Ze względów praktycznych dobrze jest, jeśli w każdym pomieszczeniu w domu znajdzie się jakiś zegar. W salonie możemy sobie jednak pozwolić na bardziej reprezentacyjny, ciekawszy, ozdobniejszy model. Będzie to wówczas nie tylko praktyczny czasomierz, ale również świetna dekoracja salonu. W wyborze odpowiedniego modelu możemy inspirować się różnymi stylami – minimalistycznym, klasycznym lub zamontować zegar podobny do tych, które znajdują się na starych dworcach kolejowych. Możliwości jest bez liku, jest w czym wybierać.
Kanapa, fotele, kawowy stolik i telewizor – te elementy niemalże zawsze są składowymi wyposażenia salonu. Jednak w dużym pokoju warto również starannie wybrać dodatki, które nadadzą mu indywidualnemu charakteru i sprawią, że pomieszczenie będzie znacznie ciekawsze i przytulniejsze.
Pomysły na wystrój pokoju znajdziesz na stronie https://designtown.pl/pl/c/Podnozki/90.