Strona główna » Dom, na który będzie nas stać – dom z drewna
Dom i Wnętrze

Dom, na który będzie nas stać – dom z drewna

Elegancki i funkcjonalny dom to marzenie wielu z nas. Dzisiaj to marzenie możemy urzeczywistnić znacznie szybciej niż sądzimy. Wszystko za sprawą możliwości, jakie daje nam budownictwo szkieletowe. Co warto wiedzieć o domach w konstrukcji szkieletowej? Czy sprawdzą się one w polskim klimacie? Ile kosztuje taki dom?

Dom nastawiony na oszczędność!

Moda na domy drewniane przywędrowała do nas ze Skandynawii – tam, ze względu na dużą ilość materiału budulcowego, są to domy najbardziej rozpowszechnione. W Polsce metoda budownictwa szkieletowego znana jest od dawna, jednak dopiero dzisiaj taki dom możemy zamówić wprost u producentów takich jak mawit.com.pl. Dom drewniany charakteryzuje się lekką konstrukcją oraz możliwością rozbudowy po latach. Jakie są detale jego konstrukcji?
To co najbardziej wyróżnia domy drewniane pośród innych propozycji deweloperów to czas budowy. Dom z drewna wznoszony jest w okresie 2-8 miesięcy, w zależności od tego w jakim stanie ma być on oddany w ręce inwestorów. Topowe firmy mogą zaproponować nam także kompleksowe wykończenie domu, włącznie z instalacją schodów czy położeniem paneli. Szybki czas budowy nie jest także uzależniony od pogody – nie musimy czekać na cieplejsze dni. Wszystko za sprawą drewna, wykorzystywanego jako główny element budulcowy. Jedynym elementem murowanym takiego domu są fundamenty.

Dlaczego warto rozważyć budowę domu z drewna?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na koszty – dom z drewna jest o ok. 35% tańszy od klasycznych domów murowanych. Taka oszczędność pozwoli nam skupić się na lepszym wyposażeniu wnętrza czy też inne inwestycje. Dodatkowo koszt kredytu, który ewentualnie będziemy musieli zaciągnąć nie będzie tak wielki. Dom z drewna budowany jest zgodnie z zasadami budownictwa pasywnego. Oznacza to, że będzie wspierał on nasz portfel.