Strona główna » Dominikana – przekonaj się, czym jest prawdziwy raj!
Ciekawe

Dominikana – przekonaj się, czym jest prawdziwy raj!

Dominikana jest coraz częściej odwiedzanym krajem – pomimo sporej odległości od Polski turyści cenią sobie tamtejszy klimat, liczne atrakcje oraz możliwość odpoczynku w egzotycznej scenerii.

Dominikana jest wyspą leżącą na Morzu Karaibskim, jako państwo jest drugim pod względem wielkości w tym regionie (większa jest tylko Kuba). Dominikana jest miejscem o wyjątkowych walorach turystycznych – przyciągaj tu nie tylko wspaniałe plaże, ale i możliwość aktywnego wypoczynku. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dominikana znana jest przede wszystkim ze względu na piękne plaże. Wyspa otoczona Morzem Karaibskim jest prawdziwą perełką i miejscem wprost wymarzonym dla letniego wypoczynku pod palmami. Przejrzystość wody zachęca do aktywności. Nad brzegiem morza nie brakuje licznych wypożyczalni sprzętu wodnego. Turyści chętnie decydują się też na lekcje nurkowania, gdyż tutejsze dno morskie obfituje we wspaniałe ryby oraz roślinność. Pływanie to jednak nie jedyna atrakcja czekają ca osoby aktywne. Wyspę można zwiedzać konno, na rowerze lub urządzać sobie wielogodzinny trekking.

Turyści wykupujący klasyczne wczasy mogą liczyć na opiekę rezydenta, zakwaterowanie oraz posiłki. W przypadku osób pragnących lepiej poznać przygotowane są liczne wycieczki na Dominikanie.

Wycieczki dodatkowe dla turystów na Dominikanie

Osoby pragnące lepiej przyjrzeć się wyspie i jej atrakcjom mają do wyboru liczne wycieczki, wśród nich zwiedzanie wyspy Saona, parku Los Haitises, wspaniałych jaskiń. Miłośnicy dzikiej przyrody zostaną zaproszeni na rejsy łodziami, z których możliwe stanie się obserwowanie wielorybów. Wędkarze mogą przekonać się, jak wspaniałe warunki dla wędkarstwa zapewniają tutejsze wody.
Dla fanów zabytków organizowane są wycieczki do Santo Domingo. To zabytkowe miasto kryje wiele tajemnic. Turyści poznają jego historię, ale też najwspanialsze budowle. W czasie wolnym mogą samodzielnie przemierzać wąskie uliczki, kosztować tutejszych przysmaków i przekonać się, jakie wspaniałe pamiątki czekają na straganach. Na wyspie znajduje się także kilka aquaparków, w których główną atrakcją jest możliwość spędzenia kilkudziesięciu minut w basenie z delfinami! Te wspaniałe i inteligentne zwierzęta na pewno zawładną sercem każdego. Są skore do zabawy i lubią towarzystwo ludzi.

Na miłośników ekstremalnych doznań czeka profesjonalny park linowy. Turyści będą przemierzać go pod czujnym okiem instruktorów.