Strona główna » Domy drewniane – chronią bliskich, mienie i nasze oszczędności!
Dom i Wnętrze

Domy drewniane – chronią bliskich, mienie i nasze oszczędności!

Dom drewniany to nowość na polskim rynku budowlanym: jest nie tylko znacznie tańszy od domów murowanych, ale przede wszystkim buduje się go znacznie szybciej. Obecnie coraz więcej prywatnych inwestorów decyduje się na ten rodzaj budowli. Dlaczego warto wziąć pod uwagę budowę domu drewnianego?

 Dom drewniany – żyj blisko natury!

Domy drewniane całoroczne to interesująca alternatywa dla klasycznych domów murowanych. Przede wszystkim domy te budowane są znacznie szybciej. Szacuje się, że dom w stanie surowym oddawany jest po ok. 2-4 miesiącach od momentu rozpoczęcia budowy. Domy w stanie deweloperskim otrzymujemy już po 6-8 miesiącach. Wiele firm budowlanych, oferujących budowę całorocznych domków drewnianych oferuje również swoim klientom możliwość całkowitego wykończenia wnętrza (np. wstawienie schodów). Jak możliwe jest tak szybkie budowanie? W przypadku domów tego typu musimy pamiętać, że jedynym elementem murowanym są fundamenty – całość składa się jednak z drewna i gotowych elementów, przygotowanych jeszcze w fabrykach producenta. Dzięki temu budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym miesiącu w roku, bez względu na warunki atmosferyczne. Nie ma też znaczenia wielkość działki – osoby zainteresowane domkami norweskimi na wąską działkę bez trudu znajdą odpowiednie projekty u producentów.

Jak wpłynie dom drewnianych na stan naszego portfela?

Decydując się na dom drewniany może odetchnąć z ulgą – jest on o ok. 30-35% tańszy niż dom o podobnej kubaturze w technologii murowanej. Istotne jest również to, że dom drewniany pozwala na oszczędności względem ogrzewania – wszystko za sprawą odpowiednio dobranych materiałów umieszczanych w ścianach. Wszystkie te aspekty sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na domy tego typu.

holard.net za10froszy.pl