Strona główna » Drewno – ulubiony materiał Polaków
Dom i Wnętrze

Drewno – ulubiony materiał Polaków

Drewno od wieków jest cenionych materiałem – wykonywało się z niego proste naczynia, łóżka, ale także łodzie, przedmioty codziennego użytku. Również dzisiaj drewno nie traci na swojej uniwersalności. Ten niezwykle podatny na obróbkę materiał króluje w naszych mieszkaniach: drewniane meble są eleganckie i niezwykle wytrzymałe.
Drewniane meble dostępne są w sklepach stacjonarnych oraz sklepach internetowych. Szukając oryginalnych projektów warto poświęcić nieco więcej czasu na poszukiwania lub przedyskutować z producentem kwestię stworzenia mebla na wymiar. Meble mogą posiadać dodatkowe rzeźbienia czy też elementy szklane (np. regały, kredensy).

Jakie rodzaje drewna są najczęściej wykorzystywane do tworzenia mebli?

W Polsce najpopularniejsze gatunki drewna w stolarce to buk, klon, sosna i dąb. Łóżka sosnowe i dębowe oferowane są w większości sklepów meblowych. Cenione są za swój piękny wygląd, ale też wysoka odporność na uszkodzenia. W przypadku klonu czy buka drewno to wykorzystywane jest do tworzenia eleganckich regałów, szaf, gablotek. Oczywiście zdarzają się klienci poszukujący mebli wykonanych z drewna egzotycznego, np. palisandru czy hebanu. Takie meble są jednak nieporównywalnie droższe i znacznie dłużej czeka się na ich wykonanie.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl