Strona główna » Dziecko w ruchu
Ciekawe

Dziecko w ruchu

W czasach, kiedy wszystko można załatwić jednym kliknięciem, ruch staje się formą ekstrawagancji lub luksusu. Dorośli coraz mniej się ruszają i szkodzą tym nie tylko sobie, ale także dają koszmarny przykład dzieciom. Brak ruchu – to problem początku naszej wirtualnej ery. Tymczasem powoduje to kolejne zmiany. Sposób życia człowieka współczesnego prowadzi do nadwagi czy nawet otyłości, także u najmłodszych.

Godzina ruchu dziennie

Podczas gdy eksperci alarmują, że dziecko potrzebuje chociaż godziny ruchu dzienne. Najlepiej na świeżym powietrzu. Nie zostawiajmy więc naszych dzieci samych przez tv czy ze smartfonami w ręku. To bardzo wygodne, bo daje nam trochę luzu i czasu dla siebie. Ale w przyszłości zaniedbanie do nas powróci. Otyłe dzieci, które mają kłopoty z aktywnością fizyczną, zamienią się w nieszczęśliwych dorosłych.

A może na konika do stadniny?

Zaproponujmy dzieciom coś naprawdę ekstra. Jeszcze lepiej, zróbmy coś razem z nimi – poruszajmy się wspólnie. Nauka jazdy konnej w sympatycznej stadninie, to świetny pomysł dla większości rodzin. Na pewno oryginalny.
Jeśli już zdecydujemy się razem z dziećmi na regularną jazdę konną, to odpowiednie akcesoria i ubrania do jady konnej zapewni nam sklep jeździecki Equishop. Także dla dzieci znajdziemy tutaj idealne siodła (na przykład siodło Happy Pony Small) oraz ubrania: koszulki, bryczesy, kurtki.

Albo na hulajnogę do skateparku

A może powrót do rozrywek i form ruchu, które przypominają nam atrakcje z czasów dzieciństwa? Hulajnoga to przykład takiego przedmiotu, który dostarczy nam wiele radości. To atrakcja nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych. Dzieci mogą zacząć już około drugiego roku życia, na małych hulajnogach. Potem na rampach czy rurkach w skateparku poszaleją najlepsi. Ale można też wybrać się na spokojne przejażdżki w miłym miejscu.