Strona główna » Dzieło sztuki czy mebel?
Dom i Wnętrze

Dzieło sztuki czy mebel?

Dzisiejsze aranżacje wnętrzarskie, odsyłające do współczesnych koncepcji estetycznych, nie tolerują nudy. Inspirują się sztuką i jej dzieła eksponują wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe. Nie tylko w reprezentacyjnych salonach, ale także w bardziej przyziemnej przestrzeni kuchenne, w przedpokoju i w łazience. Co wyróżnia nowoczesne stylizacje? Przede wszystkim różnorodność inspiracji, pochodzących ze wszystkich wręcz stron świata, z różnych epok historycznych. Co jest modne? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Ale z całą pewnością artystyczne meble to jest to, co znajdziemy w dzisiejszych wnętrzach zaaranżowanych z klasą i z nutką oryginalności.

Meble i sztuka

Jedno jest natomiast pewne – współczesne wnętrza coraz bardziej zbliżają się do sztuki. Zarówno tej współczesnej jak i klasycznej, którą poddają reinterpretacji. Przykładem są nowoczesne wariacje na temat baroku i stylu ludwikowskiego, które widać na przykład w projektach mebli tapicerowanych. Dekoracyjnych, fantazyjnych, postmodernistycznych. Nowoczesność to także zjawiskowa klasyka. Począwszy od ulotnego stylu prowansalskiego, poprzez subtelne aranżacje w duchu angielskim, a skończywszy na estetyce skandynawskiej. Ale współczesne wnętrza to także zdecydowane uderzenie awangardy, z minimalizmem na czele. Meble, które znajdziemy na notodo.pl stanowią przykład takiej stylistycznej różnorodności i inspirowania się sztuką całego świata oraz dawnych epok.

Konsole lustrzane

Meblami, które stają się popisem współczesnej estetyki, są konsole . Zaskakujące, efektowne, przepiękne. Odsyłające nas do dawnych stylów i zapowiadających jednocześnie design w szklanym wydaniu. Konsole lustrzane to meble stanowiące pomost stylistyczny pomiędzy przeszłością a przyszłością. To piękno samo w sobie i czarodziejski wymiar lustra. Meble bajkowe jak opowieści o przeglądaniu się w magicznych lusterkach.

Designerskie stoliki drewniane

Przykładem mebli, które łączą dwa wymiary temporalne, są też designerskie stoliki drewniane. Odsyłające do przeszłości, w której drewno było podstawowym materiałem dla tworzenia rzeczy codziennego użytku. Odnoszące się równolegle poprzez swój design do sztuki projektowania w awangardowym stylu.