Strona główna » Ekologia w domu – co możemy zrobić?
Ciekawe

Ekologia w domu – co możemy zrobić?

Ekologiczne życie to nie tylko kupowanie produktów pochodzących z eko upraw czy też niewykorzystywanie w swojej garderobie naturalnych skór i futer. Ekologia to przede wszystkim nasze codzienne decyzje i działania, które bezpośrednio wpływają na stan środowiska naturalnego wokół nas. Jak sprawić, aby faktycznie przyczynić się do polepszenia jego stanu? Oto kilka wskazówek!

Naturalne jedzenie – szukaj go w sklepach!

Jeśli chcemy nie tylko żyć zdrowo, ale i zachować zdrowie konieczne jest poszukiwanie produktów jak najmniej przetworzonych. Obecnie w każdym mieście mamy dostęp do licznych restauracji czy kawiarni – jednak zamiast zapychać się fast foodami warto zainteresować się jedzenie zdrowym – warzywami i owocami. Znajdziemy je w każdym sklepie warzywnym. Poprzez zmianę naszej diety skutecznie poprawimy nasze samopoczucie oraz zdrowie.

Problem reklamówek foliowych

Wybierając się do sklepu zrezygnujmy z plastikowych reklamówek – dostajemy je za darmo, na każdym kroku. Takie reklamówki to prawdziwe zagrożenie dla środowiska naturalnego. Są one wykonane z materiałów nie biodegradowalnych, a dodatkowo nie można poddać ich recyklingowi. Wiele takich reklamówek zalega w lasach, stanowiąc poważne zagrożenie przede wszystkim dla zwierząt. Zamiast nich warto zainteresować się ekologicznymi torebkami. Są one tworzone z grubego papieru, który pozwala na wielokrotne wykorzystanie. Taka torebka, po jej zużyciu, może być wrzucona do pojemnika na makulaturę, gdzie zostanie poddana recyklingowi.
Torebki ekologiczne znajdziemy w supermarketach, jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest ich kupowanie wprost u producentów.
Ekologiczny dom to również dbałość o wodę i inne media. Zwracajmy uwagę na to, aby podczas mycia naczyń czy zębów strumień wody był zakręcony. Dzięki temu znacząco obniżymy rachunki!