Strona główna » Ekspedientka ofiarą wypadku w pracy i pomoc firmy odszkodowawczej
Ciekawe

Ekspedientka ofiarą wypadku w pracy i pomoc firmy odszkodowawczej

35-letnia matka wychowująca samotnie dziecko zatrudniła się w sieciowym sklepie spożywczym znajdującym się niedaleko miejsca zamieszkania. Po czterech dniach pracy doszło do wypadku i w wyniku złamania nogi, kobieta musiała pójść na zwolnienie lekarskie na długie tygodnie. Wypadek nie był spowodowany jej winą. Z polisy OC sklepu w którym była zatrudniona, kobieta otrzymała odszkodowanie. W uzyskaniu świadczenia pomogła jej firma odszkodowawcza.

Wypadek podczas wykładania towaru

Przez pierwsze trzy dni w nowym miejscu pracy kobieta uczyła się obsługi kasy fiskalnej – to było jej główne stanowisko pracy i miało nim być docelowo przez cały okres zatrudnienia. W międzyczasie, kiedy w sklepie nie było klientów, kobieta miała zająć się wykładaniem towaru na półki. Czwartego dnia, kierownik sklepu pokazał w które miejsce ma się udać i w jaki sposób układać na poszczególnych działach. Kobieta rozpoczęła pracę. Weszła na zaplecze i i tuż przed wyjściem na sklep z towarem potknęła się o uszczerbioną płytkę podłogową. Kobieta przewróciła się, a na nogę spadł jej karton z mlekiem, który trzymała w ręce. Kierownik sklepu natychmiast zadzwonił po pogotowie, ponieważ kobieta bardzo płakała i nie była w stanie samodzielnie wstać. Karetka odwiozła poszkodowaną do najbliższego szpitala.

Wypadek w pracy – odszkodowanie z OC sprawcy

Kobieta wróciła do domu jeszcze w dniu wypadku. Złamanie nastawiono i założono opatrunek gipsowy, który poszkodowana musiała nosić przez kolejne 4 tygodnie. Życie po wypadku nie było łatwe. Poszkodowana miała problem z wypełnianiem podstawowych obowiązków wobec 5-letniej córeczki, która potrzebowała opieki, odwożenia do przedszkola, przyrządzania posiłków. Przez ten czas kobieta w dużym stopniu zmuszona była korzystać z pomocy swojej mamy, ponieważ zarówno usztywnienie kończyny jak i ból nie pozwalał jej na normalne funkcjonowanie. Poszkodowana obawiała się o przyszłość i nie wiedziała czy wróci jeszcze do sklepu w którym rozpoczęła pracę. Przypadkiem dowiedziała się, że może ubiegać się o odszkodowanie z polisy OC sklepu. Spotkała się z doradcą firmy odszkodowawczej i zgodziła się przekazać pełnomocnictwo.

Firma odszkodowawcza pomaga uzyskać zadośćuczynienie

Firmy odszkodowawcze w Polsce pomagają odzyskiwać właściwe roszczenia w takich sytuacjach. Jedna z nich, której poszkodowana powierzyła swoją sprawę, przygotowała dokumentację oraz zajęła się ustalaniem odpowiedzialności. Okazało się, że sklep ma wykupiona polisę OC, dlatego skierowano roszczenie do ubezpieczyciela. Ubezpieczyciel przyjął odpowiedzialność sprawcy. W pierwszej decyzji przyznano kobiecie 2000 złotych zadośćuczynienia oraz 500 złotych tytułem odszkodowania. Po odwołaniu kwota znacznie się zwiększyła. Poszkodowana otrzymała 5000 złotych zadośćuczynienia oraz 750 złotych odszkodowania. Pieniądze dały kobiecie czas na rekonwalescencję i spokojny powrót do zdrowia. Dziś poszkodowana nie odczuwa skutków wypadku i pracuje jako sprzedawca w innym sklepie spożywczym.