Strona główna » Faktoring – do trzech razy sztuka
Biznes

Faktoring – do trzech razy sztuka

Prowadzenie biznesu to sztuka, która wymaga umiejętnego korzystania z dostępnych narzędzi finansowych. Jednym z nich jest faktoring, doceniany przez przedsiębiorców z różnych branż. Oto trzy argumenty, dla których warto wdrożyć faktoring i przenieść swoją firmę na wyższy poziom lub odnaleźć się na rynku w czasach dekoniunktury.

Nowe zlecenia zawsze w Twoim zasięgu

Przyszłość firmy determinują nowe zamówienia. Każdy manager wie, że aby pozyskać dobre zlecenie, które zapewni stabilne przychody, trzeba się sporo napracować. W niektórych przypadkach zleceniodawca wymaga nie tylko know-how, odpowiedniego zaplecza i doświadczenia, ale także środków na zakup materiałów. Dla wielu (szczególnie mniejszych) podmiotów jest to przeszkoda nie do przeskoczenia. Tę barierę możesz z łatwością pokonać dzięki faktoringowi.
Faktoring jest elastycznym narzędziem finansowym, które zamienia faktury z odroczonym terminem płatności na gotówkę. Stawiając na faktoring, oferujesz kontrahentom kredyt kupiecki, jednocześnie otrzymując zapłatę w dniu wystawienia faktury. Tym samym poprawiasz swoją płynność finansową i możesz myśleć o podejmowaniu ambitnych zleceń oraz o inwestycjach.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

W każdej branży – oprócz umiejętności – liczy się również reputacja. Firma pracuje na nią swoją rzetelnością, elastycznością, jakością wytwarzanych produktów i usług, ale także wiarygodnością finansową. Usługa faktoringu odwrotnego daje przedsiębiorstwu komfort terminowego regulowania swoich zobowiązań. To buduje wizerunek wiarygodnego partnera i stabilnego pracodawcy, który z kolei przekłada się na lojalność kontrahentów. Dzięki faktoringowi odwrotnemu, faktury wystawione przez Twoich dostawców będą zawsze opłacone na czas przez firmę faktoringową. Ty natomiast możesz korzystać z wydłużonego terminu płatności, dysponując swoimi środkami w zależności od aktualnych potrzeb. W ten sposób zyskujesz nie tylko renomę, ale także elastyczność w zakresie zarządzania finansami swojej firmy.

Myśl kategoriami przyszłości

Wielu przedsiębiorców trwoni swój potencjał na liczne obowiązki księgowe i administracyjne, które wiążą się z pracą na własny rachunek. Część z nich jest przerzucana na innych pracowników lub podmioty zewnętrzne, co w obu przypadkach generuje dodatkowe koszty. Decydując się na faktoring, zyskujesz nie tylko płynność finansową i dobry wizerunek, ale także uwalniasz się od żmudnego monitorowania płatności. Firma faktoringowa zajmie się sprawdzaniem, czy zobowiązania kontrahentów są na bieżąco regulowane, a Ty możesz poświęcić swój czas na generowanie nowych pomysłów i pozyskiwanie kolejnych Klientów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.indos.pl/oferta/faktoring/ – Zapraszamy!