Strona główna » Fotobudka – od producenta?
Ciekawe

Fotobudka – od producenta?

Producenci fotobudek wyrastają obecnie jak grzyby po deszczu. Wynika to nie tylko ze zwiększającego się zapotrzebowania na tego typu urządzenia, ale przede wszystkim z faktu, że większości z nas fotobudka kojarzy się z prostym, bezobsługowym urządzeniem, które musi być tym samym proste w produkcji. Czy tak jest jednak w rzeczywistości? Czy każda fotobudka jest prostym urządzeniem, które pozwala jedynie na automatyczny wydruk serii zrobionych przed chwilą zdjęć?
Rozważając temat fotobudek wszechstronnie trzeba wskazać, że nie jest to nowy produkt – fotobudki znane są od lat (chociażby z amerykańskich filmów) i ich zasada działania oparta jest na samoobsługowych aparatach niczym stare Polaroidy. Po wyzwoleniu migawki ostrość aparatu ustawiana jest automatycznie i wykonywana jest seria zdjęć obejmująca najczęściej cztery ujęcia, które następnie drukowane są na jednym arkuszu papieru fotograficznego. W ten sposób powstaje fotograficzny kolaż, gdzie każde zdjęcie może być inne – wszystko zależy od inwencji twórczej i zmiany pozycji w fotobudce przez osoby fotografowane.

Fotobudka – proste urządzenie?

Wbrew pozorom fotobudki nie są jednak wyłącznie prostym aparatem podłączonym do przycisku wyzwalającego migawkę i drukarki. Większość nowoczesnych fotobudek wyposażonych jest w dotykowy panel pozwalający na sterowanie jej funkcjami – między innymi dodawanie efektów do zdjęć, tła czy nawet dopisywanie tekstów w doklejonych „dymkach” i polach. Dotykowy panel pozwala również na podgląd „na żywo” przed wyzwoleniem migawki, a tym samym sprawdzenie, czy wszyscy uczestnicy zabawy w fotobudce rzeczywiście zmieszczą się w kadrze.

Fotobudka producent – nie tylko sprzedaż!

Wielu producentów fotobudek oferuje swoje fotobudki nie tylko jako towar do nabycia na własność, ale świadczy również usługi ich wynajmu. O ile zakup fotobudek jest korzystna dla właścicieli klubów, dyskotek czy sali weselnej, to w przypadku jednorazowej imprezy – urodzin, imienin, ślubu czy 18-nastki, znacznie korzystniejszy jest jej wynajem, który z powodzeniem zamknie się w kilkuset złotych.

Fotobudka producent – polski czy zagraniczny?

Decydując się na zakup lub wypożyczenie fotobudki nie warto patrzeć na producentów zagranicznych. Nasz rodzimy rynek pełen jest producentów fotobudek, którzy produkują swoje urządzenia z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. W wielu przypadkach możemy liczyć na indywidualne podejście w kwestii ich wykonania – możliwości oferowanych przez daną fotobudkę oraz kwestii jej wyglądu zewnętrznego. Wszystko zależy jednak od umowy zawartej z danym producentem fotobudki.
Zapoznaj się z ofertą firmy Smove najlepszego producenta fotobudek w Polsce.