Strona główna » Fronty kuchenne – jakie kolory wybrać?
Dom i Wnętrze

Fronty kuchenne – jakie kolory wybrać?

Fronty kuchenne muszą być w odpowiednich kolorach. Ale w jakich dokładnie? Aby móc dobrze odpowiedzieć sobie samodzielnie na to pytanie, warto dowiedzieć się, na jakie połączenia kolorystyczne można sobie faktycznie pozwolić.

Odmienione fronty kuchenne

Do pewnego czasu w kuchniach można było spotkać się z jednostajnością. Dobrą, ale skoro współczesna stylistyka oferuje nam coś innego, to warto z tego skorzystać. Jak łączyć kolory? Najlepszą i najczęściej wykorzystywaną propozycją jest podział kolorów na górne i dolne fronty kuchenne. Można zdecydować się na ciemny odcień do góry, jaśniejszy na dole lub na odwrót. Która z tych opcji będzie lepsza? Obydwie są dobre, ale warto pamiętać o tym, że jedna pozwala na optyczne powiększenie całego wnętrza, a druga na jego zmniejszenie. Każda z nich jest jednak modna, stylowa, pozwalając na ciekawą odmianę szafek kuchennych. 

Tradycyjna i wysoka zabudowa

Jeżeli ktoś chciałby postawić na fronty kuchenne w różnych kolorach, to może je podzielić, biorąc pod uwagę wysoką i tradycyjną zabudowę. Jest ona bardzo często spotykana w kuchniach nowoczesnych. Co więcej, dzięki temu już na pierwszy rzut oka będzie można ocenić, gdzie znajdują się poszczególne strefy użytkowe. Tego typu podział kolorystyczny jest doskonały, jeżeli chodzi o duże kuchnie, gdzie można zmieścić naprawdę dużą ilość szafek kuchennych. W przypadku małej kuchni, lepiej zdecydować się na tradycyjną lub wysoką zabudowę, aby nie przytłaczać w zbytni sposób całego pomieszczenia kuchennego.