Strona główna » Funkcjonalne i pojemne szafki pod umywalkę
Dom i Wnętrze

Funkcjonalne i pojemne szafki pod umywalkę

W łazience nie mamy do czynienia ze zbyt wielką ilością mebli. W zdecydowanej większości przypadków są to na tyle małe pomieszczenia, że wyposażenie musi być oszczędne. Jednym z absolutnych must have w łazience są szafki umywalkowe, które pozwalają na przechowywanie rzeczy.

Odporne szafki umywalkowe

Jeżeli chcemy być pewni, że szafki umywalkowe będą nam długo służyć, to musimy zwrócić uwagę na to, aby były one odporne na wilgoć. Jak sama nazwa wskazuje – taki mebel będzie miał częsty kontakt z wodą. Nawet, jeżeli będziemy wykazywali się dużą ostrożnością, to i tak czasem woda przedostanie się poza obręb umywalki. Mebel, który będzie znajdował się pod nią, musi zostać odpowiednio zabezpieczony. Warto wybierać także szafki stojące na nóżkach, nie bezpośrednio na podłodze, ponieważ wtedy wilgoć nie będzie dostawała się od spodu. 

Dopasowane szafki do łazienki

Pamiętajmy o tym, aby szafki umywalkowe były dopasowane do wyposażenia w całościowym wnętrzu. Dzięki temu wszystko będzie tworzyło harmonijną całość. Nie można również zapomnieć o tym, że umywalka musi być dopasowana wymiarami do szafki. Po co nam mebel/umywalka, której i tak nie będziemy mogli użyć. Dodatkowo, podczas wyboru szafki umywalkowej należy znać odpowiedź na jedno, ważne pytanie – lepsza będzie umywalka wpuszczana w blat, czy ta, która będzie znajdowała się nad umywalką. Obydwie propozycje mają swoje wady oraz zalety, które należy poznać, jeżeli chce się dobrać dobrą umywalkę oraz dobre meble, odporne na wilgoć.