Strona główna » Grono najlepszych piłkarzy świata
Ciekawe

Grono najlepszych piłkarzy świata

Zapewne i Ty zdajesz sobie sprawę z tego, że w historii piłki nożnej wybitnych postaci było naprawdę wiele. Niemniej jednak, postanowiliśmy wybrać taką absolutną czołówkę, która zdecydowanie zapisała się na kartach historii. Mamy nadzieję, że zachęci Cię to do jeszcze bliższego poznania sylwetek tych piłkarzy, bowiem bardzo wiele wnieśli oni do tej dyscypliny sportu. Nie będzie to ranking od najlepszego do najgorszego, bowiem nie o to tutaj chodzi.
Chcemy pokazać, kto kiedyś był na topie, bo niektórzy kibice, którzy skupiają się wyłącznie na oglądaniu sport live stream  mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że kiedyś również były wielkie gwiazdy, które dostarczały naprawdę sporo emocji.

Garrincha

Jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy w historii. Imponował świetną techniką i talentem, jednakże niestety miał bardzo duże skłonności do alkoholu. W pewnym momencie jego kariera zaczęła się wyraźnie staczać w dół. Warto tutaj podkreślać, że Garrincha był mianowany królem dryblingu, bowiem na boisku uwielbiał za pomocą różnych technicznych zagrań wyraźnie ośmieszać rywali, którzy byli bezradni wobec jego wyszkolenia.

Pele

Jest to piłkarz, który zdobył trzy Mistrzostwa Świata i grał w bardzo widowiskowy i finezyjny sposób. Zdecydowanie zachwycał techniką i kibice zawsze uwielbiali go oglądać. Wiele osób w żadnym wypadku nie boi się go nazywać „Królem futbolu”.

Eusebio

Kolejny świetny gracz na naszej liście to gracz Benfici, który osiągał dla niej naprawdę spore sukcesy. Nazywano go „Czarną Panterą”, gdyż był szybki, zwinny i doskonale wyszkolony technicznie. Jeśli chodzi o podkreślenie jego talentu, to warto tutaj podać nieco statystyk. Na 313 rozegranych meczy w Benfice strzelił on 319 goli, co jest absolutnym ewenementem na światową skalę.

Michel Platini

Bardzo utalentowany zawodnik, który świetnie potrafił rozgrywać piłkę, aby już za moment strzelić bramkę. Świetnie radził sobie podczas wykonywania strzałów z dłuższego dystansu i rzutów wolnych. Należy także nadmienić, że na koncie Platini ma 3 Złote Piłki, które zdobywał jeden rok po drugim.
Jak więc widać, gwiazd nie brakowało. Oczywiście można by tak jeszcze wymieniać, bowiem postaraliśmy się wymienić jedynie tych absolutnie najbardziej popularnych. Mamy jednak nadzieję, że to skłoni Cię do zapoznania się nie tylko z ich sylwetkami, ale również innymi znanymi piłkarzami