Strona główna » Idealne krzesła biurowe dla dziecka
Dom i Wnętrze

Idealne krzesła biurowe dla dziecka

Kręgosłup dziecka dopiero się kształtuje, dlatego też warto zadbać o to, aby od samego początku był dobrze podparty. Porządne krzesła biurowe tychy dla najmłodszych i nieco starszych nastolatków powinny mieć przede wszystkim regulowane siedzisko, wygodne oparcie i łokietniki. Nie można zapominać również o odpowiedniej wysokości. Jeżeli chodzi o krzesełka biurowe dla bardzo małych dzieci, to powinny one posiadać także samohamowane kółka, które znacząco poprawiają poziom bezpieczeństwa. Na naszym rynku znaleźć można krzesła biurowe tychy, które dostępne są w wielu różnych kolorach i wzorach, które przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednemu dziecku.

Kształt i budowa krzesła biurowego

Bardzo wiele osób uważa, że podczas siedzenia za biurkiem mięśnie nie pracują, dlatego też nie zwracają uwagi na kształt i budowę krzesła biurowego. Jest to oczywiście bardzo duży błąd, który w dłuższej perspektywie może nas naprawdę bardzo dużo kosztować. Nieprawidłowa pozycja niepotrzebnie zwiększa napięcie, co może niestety doprowadzić do bardzo wielu groźnych schorzeń kręgosłupa i mięśni. Pamiętać należy także i o tym, że nieodpowiednia postawa może powodować także mniejsze lub większe problemy z krążeniem, bóle głowy oraz żylaki. Ergonomiczne krzesła biurowe tychy powinny pozwolić kręgosłupowi przyjąć pozycję litery „S” i co najważniejsze mają jednocześnie umożliwić porządne podparcie.

Co warto sprawdzić przed zakupem krzesła biurowego dla dziecka?

Przed zakupem idealnego krzesła biurowego dla dziecka, należy dokładnie upewnić się, czy kółka są przeznaczone do rodzaju powierzchni. Mowa tutaj oczywiście o krzesłach obrotowych, które w chwili obecnej cieszą się największym zainteresowaniem. Na naszym rynku znaleźć można nowoczesne krzesła biurowe tychy – Król meble, które posiadają kółka uniwersalne, pokryte specjalnym materiałem antypoślizgowym. Znaleźć można także takie modele, które doskonale pracować będą wyłącznie na wykładzinie, dywanie albo tradycyjnej posadzce.
Siedzisko powinno być na tyle głębokie, aby udało się podeprzeć około 3/4 długości ud. Pamiętać należy także o tym, że oparcie powinno sięgać powyżej łopatek i bardzo wyraźnie podpierać właśnie tą część pleców. Jest to bardzo ważne zwłaszcza, jeśli nasze dziecko spędza kilkanaście godzin dziennie przed biurkiem. Oparcie powinno być także odpowiednio wyprofilowane. Najważniejsze jest opisane powyżej uwypuklenie na wysokości odcinka lędźwiowo-krzyżowego. W przypadku dzieci, które zmagają się z otyłością należy pamiętać także o tym, aby siedzisko miało odpowiednią szerokość.