Strona główna » Idealne meble tarasowe
Ciekawe

Idealne meble tarasowe

Zakup mebli tarasowych to nie taka prosta sprawa – wszystko za sprawą olbrzymiej ilości ofert dostępnych na polskim rynku. Meble ogrodowe znajdziemy w sklepach meblowych, ogrodniczych, budowlanych i wprost u producentów. Jakie okażą się strzałem w dziesiątkę? Czym kierować się podczas wyboru?

Jak wybrać meble?

Większość znasz poszukując mebli kieruje się ceną – niska cena jest dla nas jednym z najważniejszych wyznaczników. Niestety, zazwyczaj niska cena idzie w parze z niską jakością oferowanych produktów. Zazwyczaj takie meble bardzo szybko ulegają zniszczeniu, zarysowaniom.
Innym sposobem na oszczędność jest kupowanie mebli powystawowych – to również spore ryzyko. Takie meble były testowane przez setki zainteresowanych kupnem: siadano na nich, sprawdzano ich wagę, elementy konstrukcyjne. W związku z tym mogą one posiadać liczne wady ukryte, a niestety gwarancja na takie meble jest zdecydowanie krótsza niż w przypadku klasycznych mebli.

Meble od topowych producentów

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku kupna mebli jest zaufanie producentom. Oferują nam oni produkty wykonane z trwałych i odpowiednio zabezpieczonych materiałów. Do niedawna wielką popularnością cieszyły się meble wykonane z litego drewna – to się jednak zmieniło. Wadą tego rodzaju mebli była ich waga, która skutecznie uniemożliwiała ich wygodne i szybko przenoszenie z miejsca na miejsce.
Obecnie w sklepach producentów znajdziemy przede wszystkim mele technorattanowe i aluminiowe – odznaczają się one przede wszystkim niską waga oraz wysoką odpornością na uszkodzenia.
Technorattan jest materiałem stworzonym aby ograniczyć wykorzystywanie naturalnego rattanu do wyrobu mebli. Olbrzymie spustoszenie wynikające z pozyskiwania tej rośliny mocno zaburzyły ekosystemy tropikalnych lasów Azji. Technorattan okazał się strzałem w dziesiątkę!
Więcej informacji o meblach ogrodowych szukaj na gardenspace.pl.