Strona główna » Ile należy wydać, aby wyremontować lub odświeżyć wnętrze?
Dom i Wnętrze

Ile należy wydać, aby wyremontować lub odświeżyć wnętrze?

 

Ostatnimi czasy jest bardzo duży „boom” na rynku materiałów budowlanych oraz wykończeniowych. Wynika to przede wszystkim z tego, że bardzo dużo ludzi kupuje mieszkania, a najczęściej zaraz po kupnie przystępuje do remontu. Czy faktycznie jednak musimy wydawać dużo pieniędzy, jeżeli chcemy odświeżyć swoje mieszkanie?

Najważniejszy jest pomysł

Musimy zacząć od tego, że odświeżenie bądź wyremontowanie mieszkania będzie tak kosztowne, jaki będziemy mieć kosztowny projekt. Czasami, żeby obniżyć koszty musimy pójść na kompromis lub czasami po prostu wymyślić metody na to, aby osiągnąć oczekiwany efekt, stosując nieco inne metody i techniki niż te, które dotychczas stosowaliśmy.

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest na przykład zastosowanie różnego rodzaju szablonów dekoracyjnych, farby do płytek, paneli podłogowych oraz ściennych PCV, które do złudzenia potrafią przypominać płytki podłogowe, panele, bądź deski drewniane. Pomysłów tutaj jest naprawdę bardzo dużo i najważniejsze jest to, aby po prostu sprawdzić, co oferuje współczesny rynek materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych. Ponieważ w zasadzie cały czas pojawia się coś nowego.

Gdzie stosować szablony dekoracyjne?

Szablony dekoracyjne najlepiej sprawdzają się na dużych pomalowanych na jednolity kolor powierzchniach. Dzięki temu możemy nadać zupełnie inny charakter naszej ścianie, czy jeżeli mamy taką fantazję sufitowi. Wykorzystanie szablonu dekoracyjnego jest niezwykle proste. Mona spokojnie powiedzieć, że banalne i w zasadzie nawet dziecko, byłoby w stanie za jego pomocą stworzyć naścienną dekorację.

Szablonów dekoracyjnych możemy również używać wtedy, kiedy na przykład malujemy płytki w łazience czy kuchni. Mając mały szablon dekoracyjny, możemy co jakiś czas umieszczać na pomalowanej na jednolity kolor płytce małą dekorację, która całkowicie odmieni charakter remontowanego wnętrza.

Panele PCV

Panele PCV na początku w Polsce nie przyjmowały się zbyt dobrze. Szczególnie ze względu na niezbyt dobrą konotację w naszym kraju do tak zwanego gumoleum lub linoleum. Gumoleum oraz linoleum były to zamienniki tak naprawdę dywanów, płytek lub paneli, w czasach kiedy mało kogo było stać na wspomniane płytki lub panele. Obecnie jednak panele PCV to zupełnie inna jakość.

Panele PCV przede wszystkim są trwałe. Łatwo się je montuje. Naprawdę do złudzenia, a często nawet w dotyku, są w stanie imitować płytki podłogowe, drewno bądź panele wykonane z materiałów drewnopochodnych. Dodatkowo mamy bardzo szeroki wybór wzorów, kolorów oraz rozmiarów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony dekoracyjne.