Strona główna » Jak duży ekran wybrać organizując kino plenerowe?
Ciekawe

Jak duży ekran wybrać organizując kino plenerowe?

Decydując się na imprezę plenerową z kinem letnim stajemy przed dylematem wybrania odpowiedniej wielkości ekranu oraz nagłośnienia. Nie da się ukryć, że dla osoby, która nie ma w tej materii doświadczenia i wiedzy może to stanowić spory problem.
Wiele osób wychodzi z założenia, że warto wybrać jak największy ekran, ponieważ wpłynie to pozytywnie na przyjemność z oglądania filmu w kinie pod gwiazdami. Tymczasem to nie do końca prawda. Co więcej, wybór dużego ekranu oraz nagłośnienia może sprawić, że koszty organizacji kina letniego znacznie wzrosną.
Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy oferującej organizację seansów filmowych i oferującej fachowe doradztwo. Od osoby, która dobrze zna specyfikę kin plenerowych możemy dowiedzieć się między innymi, że dla liczby 100 widzów wystarczy ekran o szerokości 4m (choć oczywiście możne być większy) natomiast jeśli planujemy 300-400 widzów ekran o szerokości 6m to minimum, które zapewni im komfort oglądania.
Osobną sprawą jest również zapewnienie dobrego nagłośnienia. Ono także musi być dopasowane do ilości widzów.
Podsumowując, jeśli nie chcemy ponieść niepotrzebnych kosztów organizacji kina plenerowego a jednocześnie zależy nam na tym, by seans dla każdego widza był prawdziwą przyjemnością zdajmy się na doświadczenie i wiedzę osób z branży.