Strona główna » Jak kupować używaną optykę myśliwską?
Ciekawe

Jak kupować używaną optykę myśliwską?

Optyka myśliwska czy ta używana czy też nie jest bardzo droga. Warto więc przed zakupem kierować się kilkoma kryteriami, które uniemożliwią utratę pieniędzy, które wcale nie muszą być małe. Chcemy bowiem kupić produkt, który będzie nam służył bardzo dobrze, a co więcej nie przyjdzie nam w paczce uszkodzony. Takie bowiem produkty będą wymagać naprawy, która poniesie za sobą podatkowe koszty, na które nie jesteśmy przygotowani. Używana optyka myśliwska, a raczej jej kupno pozwala zaoszczędzić, ale kiedy kupimy sprzęt uszkodzony, to możemy jeszcze na tym stracić.

Jakimi kryteriami kierować się przy zakupie używanej optyki?

Przede wszystkim należy ją kupować u znanych osób lub na znanych portalach, gdzie mamy pewność, że sprzedaż regulują odpowiednie wytyczne. Jeśli nie znamy osoby, u której kupujemy to przede wszystkim powinniśmy zabezpieczyć się w formie przesyłki pobraniowej. Jest to dla nas możliwość sprawdzenia przy kurierze jej zawartości i kiedy tylko zawartość nam nie odpowiada, to możemy paczki nie przyjąć. Optyka używana jak sama nazwa wskazuje była przez kogoś użytkowana więc może okazać się zniszczona, a my dzięki tej formie przesyłki zabezpieczamy się przed wzięciem rzeczy, która jest uszkodzona lub nadmiernie zużyta. Bardzo wiele sprzedawców godzi się na taki układ i wysyła ten sprzęt w ten sposób bez problemu. Jeśli jednak nie chce, to warto dogadać się co do ceny przesyłki i tylko tą kwotę przelać na konto kupującego. W ten sposób ani jedna ani druga strona na tym nie straci. Jeśli sprzedawca nie godzi się na taką opcję, to lepiej odpuścić sobie zakup.

Co musimy sprawdzić, zamawiając używaną optykę myśliwską?

Przede wszystkim, kiedy przychodzi do nas kurier, to musimy dokładnie sprawdzić zawartość przesyłki. Jeśli zamawiamy używaną lunetę to warto sprawdzić czy nie ma na szkle żadnych wyżłobień i tego typu rzeczy. Możemy to zrobić patrząc przez nią na jasnym tle maksymalnie powiększając i pomniejszając. Każdy zamówiony produkt warto też przez przyjęciem paczki potrząsnąć, aby sprawdzić czy nie ma elementów urwanych i uszkodzonych. Używana optyka pozwala dużo oszczędzić, ale jeśli nie sprawdzimy wszystkiego dokładnie, to używana optyka myśliwska sprawi, że stracimy swoje pieniądze na sprzęt nie do użytku. Optyka używana jest to jednak dobre rozwiązanie, jak wszystko dokładnie sprawdzimy.