Strona główna » Jak myć zęby elektryczną szczoteczką do zębów?
Ciekawe

Jak myć zęby elektryczną szczoteczką do zębów?

Nawet najlepsza i najdroższa szczoteczka do zębów nie usunie skutecznie zalegającego kamienia nazębnego, nie oczyści dokładnie języka i nie wybieli płytki nazębnej, jeżeli będzie niewłaściwie użytkowana. Wciąż natomiast wiele osób nie wie, jak posługiwać się poszczególnymi rodzajami tego typu urządzeń. Należy natomiast pamiętać, że elektryczne szczoteczki do zębów wymagają specjalnej eksploatacji. Nie wolno z nich korzystać dokładnie tak samo jak z ich standardowych, manualnych odpowiedników.

Mycie zębów w kilku prostych krokach

Przed użyciem szczoteczki należy oczywiście nałożyć na nią niewielką ilość pasty i następnie umieścić główkę urządzenia wewnątrz jamy ustnej, przykładając ją do powierzchni zębów pod odpowiednim kątem. Wtedy można już spokojnie włączyć urządzenie i przemieszczać się nim po kolei po wszystkich zębach. Większość elektrycznych szczoteczek do zębów wyposażana jest w niewielkie główki, które są w stanie czyścić wyłącznie jeden ząb w jednym czasie. Z tego powodu należy stopniowo przesuwać szczoteczkę do głębszych zakamarków jamy ustnej, aby mogła ona zadziałać na każdą część uzębienia. By wzmocnić efektywność zabiegu, warto też delikatnie przyciskać szczoteczkę do zębów, jednak nie można tego robić zbyt mocno. Grozi to bowiem zniszczeniem delikatnego szkliwa, osłabieniem zębów oraz podrażnieniem dziąseł czy języka.

Ile powinno trwać mycie zębów szczoteczką elektryczną?

Kiedyś uważano, że mycie zębów zwykłą szczoteczką powinno trwać dwie minuty. Ten czas został już wydłużony do trzech minut. A jak wygląda on w przypadku elektrycznych szczoteczek do zębów? Dość podobnie, choć można go ograniczyć do tych pierwotnych dwóch minut. Najważniejsze jest to, aby oczyszczać zęby bezpośrednio po każdym zjedzonym posiłku. Resztki jedzenia pozostawione w jamie ustnej mogą bowiem doprowadzić do powstania próchnicy czy innych chorób. Jeśli ktoś nie ma jednak czasu bądź możliwości na czyszczenie zębów po każdym posiłku, powinien on sięgać po szczoteczki do zębów przynajmniej rano i wieczorem.

Jakich błędów należy unikać, korzystając z elektrycznej szczoteczki?

Popularnym błędem popełnianym przez licznych użytkowników elektrycznych szczoteczek do zębów jest niedokładnie szczotkowanie. Zakładają oni, że nowoczesny przyrząd sam wykona za nich całą pracę, dlatego wkładają go jedynie do ust i liczą na cud. Często też przesadnie skracają czas trwania zabiegu, zakładając, że w ciągu minuty elektryczna szczoteczka do zębów poradzi sobie ze wszystkim. Nie jest to jednak możliwe, dlatego tych błędów należy unikać.
Więcej informacji znajdziesz na stronie szczoteczki do zębów