Strona główna » Jak pakować prezenty z klasą?
Ciekawe

Jak pakować prezenty z klasą?

Pakowanie prezentów kojarzy nam się zazwyczaj z wykorzystaniem prostych torebek do pakowania – wystarczy włożyć podarunek do środka i eleganckie pakowanie gotowe. Okazuje się jednak, że tak samo jak prezent ważne jest i jego zapakowanie. Opcji pakowania mamy wbrew pozorom sporo: poza wspomnianymi torebkami ozdobnymi warto skorzystać z pomocy doświadczonych artystów w kwiaciarniach czy punktach pakowania prezentów. Dobrym pomysłem jest również samodzielne zapakowanie prezentu. Jak to zrobić? Potrzeba jedynie nieco czasu oraz fantazji!
Pragnąc samodzielnie zapakować prezent dla bliskiej osoby musimy przede wszystkim skompletować niezbędne elementy,. Ważne jest pudełko dopasowane wielkością do naszego podarunku. Może być to zwykłe pudełko po jakimkolwiek produkcie – będzie ono finalnie i tak owinięte papierem. Jeśli prezent jest niewielkich rozmiarów warto mieć pod ręką papier do pakowania (jednokolorowy) i fizelinę. Ten ostatni materiał jest półprzezroczysty, dlatego warto pod spód zapakować prezent dodatkowo papierem kolorowym.
Niezwykle ważne są dodatki. Aby prezent prezentował się elegancko warto zbierać liczne drobiazgi: koraliki, laski cynamonu czy wanilii, ususzone liście, kwiaty, gałązki lawendy, niewielkie figurki z bukietów, kępki mchu, wstążki. Wszystkie te elementy doklejamy stopniowo przy pomocy pistoletu na gorący klej – przyklejony element musimy delikatnie docisnąć i odczekać chwilę.
Ciekawym pomysłem jest również wykorzystanie szarego papieru, który należy ozdabiać kontrastowymi kolorami. Może być to błękit, czerwień, zieleń. Pamiętajmy, że szary papier warto również urozmaicić kolorowymi wstążkami czy nawet brokatem!

A może torebka ozdobna?

Jeśli nie mamy czasu czy umiejętności na samodzielne pakowanie możemy skorzystać z torebek prezentowanych. W sklepach papierniczych oraz kwiaciarniach znajdziemy torby z nadrukiem, nawiązujące do imienin, urodzin, ślubów, chrztów i innych uroczystości.