Strona główna » Jak pielęgnować suche i zniszczone włosy?
Ciekawe

Jak pielęgnować suche i zniszczone włosy?

W dzisiejszych czasach wiele kobiet zmaga się z problemem suchych i zniszczonych włosów. Jest to często spowodowane niewłaściwą pielęgnacją i zabiegami kosmetycznymi. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób możemy sprawić, aby nasze włosy były piękne i lśniące.

Ocena stanu włosów

Na początku należy sprawdzić, w jakiej kondycji są nasze włosy oraz jakich kosmetyki aktualnie stosujemy. W zależności od stopnia porowatości włosów, wybieramy preparaty dostosowane do naszych potrzeb. Warto też uwzględnić kwestię rozdwajających się końcówek. Ostatnio bardzo modne staje się podcinanie włosów z udziałem gorących nożyczek. Jest to zabieg nieco droższy od tradycyjnego podcinania, lecz przynosi spektakularne efekty. Końcówki stają się grube i mocniejsze. Zaś trzeba pamiętać, że zarówno farbowanie, jak i prostowanie przyczynia się do pękania struktury włosa.

Dobór odpowiednich kosmetyków

Kiedy już ocenimy stan naszych włosów oraz zrezygnujemy z zabiegów z udziałem bardzo wysokiej temperatury, powinniśmy zdecydować się na zakup właściwych, nawilżających i odżywiających preparatów. Trzeba jednak pamiętać, że żaden kosmetyk nie jest w stanie scalić zniszczonych końcówek włosów. Na półkach sklepowych powinnyśmy szukać szamponów, które w składzie nie posiadają silnego i szkodliwego dla zdrowia SLS, czy parabenów, które wysuszają strukturę włosa – szczegóły na ich temat w artykule na portalu kreatywna.pl. Maski i odżywki powinny zawierać naturalne olejki, nawilżające końce włosów i zmniejszające ich puszenie. Warto zakupić również szczotkę wykonaną z naturalnego włosia.

Olejowanie i suplementacja

Jeżeli chcemy posiadać piękne i długie włosy, powinnyśmy przyjmować również witaminę B7, zwaną biotyną. Poprawia ona nie tylko wygląd skóry, ale też przyczynia się do zmniejszania wypadania włosów. Regularnie zalecane jest też picie drożdży i pokrzywy. Przed każdym myciem można również wcierać olej w suche włosy, co dodatkowo nawilży wysuszone końcówki i zapobiegnie nadmiernemu rozdwajaniu. Po kilku miesiącach regularnej pielęgnacji widać już pierwsze efekty. Dużą popularności cieszy się od kilku lat zabieg keratynowego prostowania, który polega na chemicznym ulokowaniu keratyny w strukturze włosa, dzięki czemu przez okres około pół roku włosy będą proste i lśniące. Trzeba jednak pamiętać o prawidłowej pielęgnacji, ponieważ nie zaleca się wówczas stosowania szamponów posiadających w składzie SLS, które wypłukują preparat. Jest to wygodna alternatywa dla kobiet pragnących mieć proste i zadbane włosy.
Czytaj także: Sposoby na wzmocnienie włosów i paznokci
Każda kobieta pragnie czuć się pewnie i pięknie wyglądać, dlatego warto poświęcić swoim włosom nieco więcej uwagi. Preparaty do pielęgnacji nie są drogie, a mogą znacznie poprawić kondycję naszych włosów. Trzeba jednak dobierać je umiejętnie, co niejednokrotnie jest trudne, ze względu na brak wiedzy w tej dziedzinie. Ważna jest nie tylko pielęgnacja, ale i prawidłowa dieta, która dostarcza do organizmu wielu cennych składników odżywczych. Bezwzględną zasadą w procesie poprawy stanu włosów jest skupienie się przede wszystkim na regeneracji włosów zniszczonych i ścięciu martwych końcówek.
Źródło: infoss