Strona główna » Jak poprawić warunki pracy w halach i salach produkcyjnych?
Biznes

Jak poprawić warunki pracy w halach i salach produkcyjnych?

Każdy pracownik hali produkcyjnej wie, jak trudne mogą być warunki panujące podczas wykonywania obowiązków służbowych. Najbardziej doskwierające są: niska i wysoka temperatura, wysokie stężenie pyłów, czynniki chemiczne.

Pozostawanie przez długi czas w takim pomieszczeniu naraża pracowników na stopniową utratę zdrowia. Aby poprawić warunki panujące w halach przemysłowych standardem stało się stosowanie mieszaczy powietrza oraz wentylatorów przemysłowych.

Czy wiesz, jakie cechy posiada mieszacz powietrza?

Mieszacze powietrza świetnie sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i otwartych. Ta uniwersalność wpływa na możliwość wykorzystania ich w zakładach o różnorodnym profilu. Mieszacze powietrza doskonale wyrównują temperaturę w pomieszczeniach, szczególnie zimą. Podczas ich pracy ciepłe powietrze gromadzące się pod stropem zostaje równomiernie rozprowadzone, co dodatkowo zmniejsza koszty ogrzewania. Niski poziom hałasu podczas pracy jest korzystny dla pracowników danego pomieszczenia. Kolejne zalety to niskie zużycie energii elektrycznej oraz niewielka waga. Producenci zapewniają, że mieszacze powietrza doskonale radzą sobie także w pomieszczeniach, gdzie konieczne jest rozrzedzenie powietrza z zawartością składników chemicznie obojętnych. Mieszacze powietrza mogą być wykorzystywane też w pomieszczeniach gdzie odnotowuje się wysoką wilgotność powietrza. Produkty te wykonane są z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów.

Gdzie sprawdzą się mieszacze powietrza?

Profesjonalne mieszacze powietrza okażą się doskonałym rozwiązaniem przede wszystkim w klasycznych halach produkcyjnych, gdzie często stężenie pyłów jest większe niż dopuszczalna norma. Mieszacze pomogą także utrzymać odpowiednią temperaturę w miesiącach zimowych, kiedy pomimo włączonego ogrzewania pracownicy narzekają na zimno.