Strona główna » Jak powstaje platforma e-commerce?
Ciekawe

Jak powstaje platforma e-commerce?

W sieci znaleźć można wiele gotowych szablonów oraz masowych kreatorów sklepów internetowych. Sprzedawcy posiadający duże wymagania oraz ceniący sobie stabilność, powinni jednak zdecydować się na bardziej profesjonalny, przygotowany zupełnie od podstaw projekt platformy e-commerce. Zlecenie przygotowania go fachowej firmie pozwala na uzyskanie unikalnej oprawy graficznej, a także wielu ułatwiających pracę modułów dedykowanych.

Makieta funkcjonalna

W początkowej fazie powstawania projektu platformy e-commerce, określany jest rodzaj klientów sklepu. Dzięki temu profesjonalna firma z okolic Wrocławia może opracować projekt, który będzie miał znaczący wpływ na przyszłą sprzedaż. Jeszcze przed rozpoczęciem projektowania określany jest sposób, w jaki działać będzie nawigacja. Dzięki wykorzystaniu odpowiedniego oprogramowania, możliwe jest utworzenie specjalnej makiety funkcjonalnej w przeglądarce. Na niej sklepy internetowe mogą być testowane w bardzo wczesnej fazie, co znacząco przyspiesza całą pracę.

Global freight transportation business, cargo container with cardboard boxes and Earth globe on laptop

Projekt graficzny i wdrożenie

Kluczowym etapem projektowania platformy e-commerce jest opracowanie strony głównej oraz podstron, np. opisowej czy produktowej. Kiedy wszystkie detale zostaną zaakceptowane, programiści przystępują do kodowania. Wdrażana wersja jest w pełni responsywna, dzięki czemu ulega skalowaniu na urządzeniach mobilnych. Projekt uwzględnia także podłączenie płatności online oraz wstawanie poszczególnych treści, dzięki czemu sklep jest kompletny i gotowy do pracy.

Przenosiny na hosting i publikacja

W końcowej fazie sklep przenoszony jest na hosting klienta oraz publikowany pod wybraną domeną. Profesjonalna firma z okolic Wrocławia – https://exio.pl jest również w stanie
zapewnić pomoc związaną z pozycjonowaniem sklepu, dzięki któremu sprzedaż internetowa będzie bardziej efektywna. Całkowita realizacja zajmuje zwykle kilka miesięcy, ze względu na konieczność projektowania i kodowania od podstaw. Sposobem na przyspieszenie prac może być wcześniejsze przygotowanie całej treści. Wycena