Strona główna » Jak przygotować się do sezonu narciarskiego?
Ciekawe

Jak przygotować się do sezonu narciarskiego?

Zima to idealny moment, by rozpocząć nową przygodę. Jednym z najciekawszych sposobów na spędzenie czasu jest jazda na nartach. Jak przygotować się do sezonu, by dobrze bawić się na stoku?

Przygotowanie fizyczne

Jazda na nartach może wydawać się bardzo niewinnym i niewymagającym kondycji sportem. Nic bardziej błędnego! Osoby, które większość czasu spędzają na kanapie, a w zimie postanawiają królować na stoku to przyszli klienci oddziałów ortopedycznych.

Odpowiednie przygotowanie warto rozpocząć już kilka miesięcy wcześniej. Polecanym sposobem jest reguła 3 x 30 x 130. Co to znaczy?

3 treningi w tygodniu, po 30 minut z tętnem 130 to dobry początek, by przygotować się na stok. Treningi warto rozpocząć już na dwa miesiące przed rozpoczęciem sezonu. Warto również skorzystać z zajęć fitness, które pomogą nabrać siły, a jednocześnie zadbają o rozciągnięcie wszystkich partii mięśni.

Po takim przygotowaniu jazda na nartach będzie prawdziwą przyjemnością. Jednocześnie dobra kondycja fizyczna zapewni bezpieczeństwo na stoku.

Przygotowanie sprzętu

Przygotowanie fizyczne do sezonu to nie wszystko. Koniecznie należy zatroszczyć się o sprzęt, na którym będziemy jeździć.

Narty, które przez rok były nieużywane potrzebują fachowej pomocy, by odzyskać dawną świetność. Serwis narciarski Kraków to miejsce, w którym narty zostaną wyczyszczone z rdzy, która mogła pojawić się na krawędziach, naostrzone i wypolerowane.

Oczywiście prace te można wykonać samodzielnie, ale jest to zadanie, które wymaga nie tylko czasu, ale również umiejętności. Oddając narty do serwisu narciarskiego Kraków możemy mieć pewność, że nasz sprzęt będzie na stoku w idealnym stanie.

Warto wiedzieć, że narty można wyczyścić maszynowo lub ręcznie. Czyszczenie maszynowe jest tańsze i szybsze. Trzeba jednak wiedzieć, że czyszczenie maszynowe zabiera więcej krawędzi niż praca manualna. Serwis narciarski Kraków, gdzie czyszczenie ręczne jest bardzo precyzyjne, pozwala na wykonanie więcej takich zabiegów.

Kolejnym elementem, o który należy zadbać przed sezonem, są wiązania oraz odpowiednie buty. To właśnie ta część sprzętu w największej mierze odpowiada za bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.

Chcąc czuć się komfortowo w każdych warunkach koniecznie trzeba zadbać o odpowiednie strój narciarski. Gogle są niezbędne, by zapewnić odpowiednia widoczność. Należy pamiętać, że kolor szkieł musi być dobrany do ilości słońca, która występuje danego dnia.

Kask jest elementem, który pozwala ochronić głowę w trakcie upadku. Wybierając kask warto skorzystać z pomocy specjalisty w sklepie, który pomoże wybrać nakrycie, które nie będzie za duże oraz nie będzie nigdzie uciskało.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/cms/serwis.