Strona główna » Jak rozliczyć się samodzielnie?
Biznes

Jak rozliczyć się samodzielnie?

Pierwsze miesiące nowego roku kojarzone są z rozliczeniami rocznymi i wypełnianiem PIT. Czy bez wykształcenia wyższego w zakresie ekonomii oraz finansów i rachunkowości można dokonać tego w warunkach domowych, rezygnując przy tym z kosztów zatrudnienia księgowej? Oczywiście, istnieje rozwiązanie przystępne dla każdego i jest nim darmowy program do rozliczania PIT.

Czym jest program PIT?

Grono złożone ze specjalistów, dla których rachunkowość i finanse to codzienność opracowało prosty program, który poprowadzi każdego przez wypełnienie formularzy podatkowych. Jest to pomoc zarówno dla osób, które pracują w biurze rachunkowym jak i dla laików, którzy tym razem chcą samodzielnie przejść przez cały proces. Znaleźć w nim można nie tylko szczegółowe instrukcje kolejnych kroków, ale również porady oraz informacje dotyczące zmian podatkowych, a co najważniejsze – program jest bezpłatny.

Jak działa elektroniczne składanie deklaracji?

Od kilku lat ministerstwo rekomenduje wysyłanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną. Jest to najszybsza i najwygodniejsza droga składania rocznych rozliczeń, dzięki której cały proces zostanie przeprowadzony bez wychodzenia z domu i wyczekiwania w długich kolejkach Urzędu Skarbowego. Program PIT pozwoli zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także czas. Jedyną rzeczą na którą musisz zwrócić szczególną uwagę są twoje dane osobowe – warto sprawdzić je dwukrotnie przed wysłaniem dokumentów, a urzędowe potwierdzenie odbioru stanowi poręczenie dotarcia wszystkich formalności.